Jerzy Mierzejewski   biogram

Most w górach

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 120 cm

35 000 zł
Estymacja 45 000 - 60 000 zł

Jerzy Mierzejewski należał do polskiego awangardowego ruchu artystów zwanych „Formistami”. Wśród najbardziej charakterystycznych prac artysty znajdują się pejzaże, znane są też portrety i prace inspirowane motywami mitologicznymi. Większość utrzymana jest w charakterystycznej dla artysty, zamglonej tonacji.