Joanna Sarapata   biogram

Ballerina, 2020

Pastel, Szlagmetal, Olej, Płótno

Wymiary:   120 cm x 120 cm

18 000 zł

35 000 zł

25 000 - 35 000 zł

Sygn. z przodu SARAPATA. Portrety kobiece Joanny Sarapaty to linearne odzwierciedlenie kobiecości; choć wizerunki nie posiadają twarzy i zniwelowane są do zarysów ciała, są konkretnymi, indywidualnymi postaciami. Ich oryginalność wyraża się w kształcie bioder, piersi, przyjętej postawie, gestach, strojach oraz kolorach - Joanna Sarapata akcentuje te części ciała portretowanej kobiety, które stanowią jej znak rozpoznawczy. W pracowni Sarapaty panuje swobodna atmosfera: po 20 minutach pozowania, modelka zwykle zaczyna rozmowę z artystką. Wtedy zapomina o kontekście sytuacji, przyjmując swobodną pozycję, wykonując charakterystyczne dla siebie gesty. Dzięki temu, mimo abstrakcyjnych linii, najbliższe osoby zawsze rozpoznają w nich wizerunek kobiety, którą znają na co dzień.