Karolina Jabłońska   biogram

Wściekłe koty II, 2015

Olej, Płótno

Wymiary:   95 cm x 70 cm

12 000 zł
35 000 zł

Karolina Jabłońska to artystka czerpiąca z tzw. malarstwa naiwnego, opartego o wyraziste środki ekspresji, odwołującego się do pierwotnych form plastycznych. U widza skutkuje to uczuciem niepokoju, odczuwanym nawet wtedy, gdy artystka stosuje pastelowe barwy; warsztat malarski oraz poruszana tematyka nie pozwalają jednak na pełny komfort psychiczny odbiorcy, wbijając szpilki w jego podświadomość. To właśnie taki sposób poruszania widowni czyni obrazy Jabłońskiej intrygującymi dziełami sztuki.