Krzysztof Ludwin   biogram

Paryż, Paryż, 2019

Olej na płótnie

Wymiary:   80 cm x 70 cm

3 500 zł

4 500 - 5 500 zł

Sygn. l.d. LUDWIN. Ludwin, jako Artifex Viator, przenosi swoje sztalugi w plenery francuskie i włoskie, przywożąc z nich nowe spojrzenia na nasłonecznione mury budynków, liście drzew i parasole leniwie rozpostarte przy południowych kawiarenkach. Elementy, z których składa kompozycję, przenikają się wzajemnie, sprawiając wrażenie wiotkich, delikatnych form, które istnieją w onirycznej „przestrzeni umownej”, funkcjonującej między twórcą a widzem. O sile jego kunsztu świadczy fakt, prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów. Ludwin pracuje również w oleju i akrylu, określając swoją twórczość jako „nerwowy ekspresjonizm”. Jego miasta wydają się transparentne i efemeryczne, a jednocześnie stanowią mocny fundament, na którym oparta jest kompozycja obrazu.