Maja Berezowska   biogram

Kąpiel z Astronomem, 1955

Tusz, Akwarela, Papier

Wymiary:   23 cm x 33 cm

2 000 zł
3 000 zł

Sygn. p.d. majaberezowska 55. "Całkowita nagość jest aseksualna. Nawet listek figowy jest bardziej podniecający." twierdziła Michalina Wisłocka, autorka "Sztuki Kochania". Drogą tą podążała Maja Berezowska w swoich erotycznych rysunkach, często przysłaniając postacie miękkimi tkaninami lub odziewając je od stóp do głów. W kompozycji z Kopernikiem, któremu tym razem daleko do niewzruszonego astronoma, uderza kontrast między nagością a ubraniem - i właśnie za pomocą tego zabiegu Berezowska buduje napięcie między postaciami.