Piotr Uklański   biogram

Autoportret w białym stroju, ok. 1985

Olej, Płótno

Wymiary:   60 cm x 45 cm

35 000 zł
35 000 zł

Wczesna praca Piotra Uklańskiego pochodzi z prywatnej kolekcji. Powstała około 1985 roku i jest wynikiem wspólnych ćwiczeń malarskich, po których została podarowana kolekcjonerce na zasadzie wymiany owoców pracy między nastoletnimi artystami. W konterfekcie 17-letniego Uklańskiego można zauważyć wyraźną inspirację pracą Jacka Malczewskiego z 1914 roku pt. "Autoportret w białym stroju". Wzorce klasycznej sztuki powrócą u Piotra Uklańskiego m.in. w cyklu "Ottomania", przedstawiającej związek polskiej kultury w wpływami Bliskiego Wschodu.