Piotr Uklański   biogram

Portret kobiety

Olej, Płótno

Wymiary:   58 cm x 52 cm

35 000 zł
Estymacja 50 000 - 70 000 zł

Podobnie jak w przypadku "Autoportretu w białym stroju", "Portret kobiety" Piotra Uklańskiego pochodzi z wczesnego okresu jego twórczości - artysta stworzył go w połowie lat 80-tych, kiedy dopiero zaczynał kształtować swój warsztat artystyczny. Obraz jest owocem ćwiczeń malarskich z przyjaciółką artysty, której wizerunek został uwieczniony na prezentowanym płótnie. Praca została ręcznie sygnowana przez twórcę; pochodzi z prywatnej kolekcji.