Renata Bonczar   biogram

Horyzont zdarzeń, 2019

Olej na płótnie

Wymiary:   46 cm x 55 cm

6 000 zł

7 500 - 8 500 zł

Sygn. p.d. RENATA BONCZAR. Malarstwo Renaty Bonczar to twórczość świadoma, ukształtowana i rozpoznawalna na pierwszy rzut oka: abstrakcyjne kompozycje o kolorystyce związanej z żywiołami bliskie są formom organicznym, a jednocześnie tak pełne liryzmu. Szeroki wachlarz technik warsztatowych, którym posługuje się autorka, nie sposób zaklasyfikować czy podzielić – jej wczesne koncepcje wciąż powracają na nowych płótnach, zaś nowe rozwiązania formalne są wprowadzane na zasadzie raczej ewolucyjnej zmiany, niż rewolucji formy. „Horyzont zdarzeń” jest z kolei kompozycją, która gra z naszymi skojarzeniami wzrokowymi : w zależności od wrażliwości wizualnej, możemy dopatrzyć się w niej form architektonicznych, roślinności, skał, struktur naturalnych świata – a może zobaczycie w nich surrealistyczną, nienamacalną rzeczywistość, pełną wewnętrznych napięć?