Ryszard Woźniak   biogram

Być dziewczyną prezydenta (Monika L), 2000

Akryl, Płótno

Wymiary:   73 cm x 60 cm

12 000 zł

Sygn. i opisany na odwrociu: RYSZARD WOŹNIAK | 2000 | BYĆ DZIEWCZYNĄ | PREZYDENTA (MONIKA L) | AKRYL 5/6
opisany na boku płótna: BYĆ DZIEWCZYNĄ

Na przełomie XX i XXI wieku powstały dwa cykle malarskie Ryszarda Woźniaka związane z fascynacją mechanizmami władzy: "Kandydat na prezydenta” oraz "Być dziewczyną prezydenta". Aukcyjny portret, przedstawiający Monikę Lewinsky, niesławną bohaterkę afery monicagate, wpisuje się w drugi cykl prac. Powstało wtedy sześć wizerunków Lewinsky, podobnych kompozycyjnie, lecz różniących się paletą barw oraz szczegółami formalnymi. Każdy z nich, choć przedstawia tę samą osobę, ma za zadanie wywołać inne wrażenie u odbiorcy.