Stanisław Baj   biogram

Rzeka Bug, 2021

Olej, Płótno

Wymiary:   24 cm x 33 cm

7 000 zł
Estymacja 12 000 - 15 000 zł

Stanisław Baj uważany jest za jednego z najciekawszych kontynuatorów tradycji polskiego malarstwa realistycznego. Na jego dorobek artystyczny składają się pejzaże, portrety chłopskie i sceny rodzajowe inspirowane wsią. Największy rozgłos przyniosły mu prace przedstawiające rzekę Bug. Żywioł nieujarzmionej wody i tętniące spokojem rozświetlone rzeczne tafle malowane przez artystę w jednolitej tonacji tworzą nostalgiczne pejzaże.