Strona główna » Galeria online » Artyści » Stanisław Baj
Stanisław Baj - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Stanisław Baj

WYŚWIETLEŃ: 199

Artysta w latach 1972-1978 studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem trójki profesorów: Ludwika Maciąga, Jacka Siennickiego, Michała Byliny. Dyplom otrzymał z wyróżnieniem w 1978 r. Na ten moment jest profesorem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Baj zajmuje się przede wszystkkim malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem. Jest twórcą ponad dziewięćdziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Brał też udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Jego dzieła można znaleźć w kolekcjach polskich instytucji muzealnych muzeów polskich prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Na początku swoich działań twórczych Baj tworzył sceny rodzajowe zainspirowane naturą oraz życiem wsi. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku zajmują go przede wszystkim nadbużański pejzaż i malarstwo portretowe. Jego dzieła posiadają cechy uniwersalne a zarazem symboliczne, szczególnie liczne portrety matki i zakola dzikiego Bugu. Malarstwo Stanisława Baja jest uznane i rozpoznawalne w Polsce i za granicą.


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Stanisław Baj

Wieczór, 2013
Olej, Płótno 70 cm x 100 cm
Cena sprzedaży $3 220

Archiwum sprzedaży - Stanisław Baj

Olej, Płótno 40 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Pokaż więcej

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: