Strona główna » Galeria online » Artyści » Stanisław Baj

Stanisław Baj - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 1

Artysta w latach 1972-1978 studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem trójki profesorów: Ludwika Maciąga, Jacka Siennickiego, Michała Byliny. Dyplom otrzymał z wyróżnieniem w 1978 r. Na ten moment jest profesorem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Baj zajmuje się przede wszystkkim malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem. Jest twórcą ponad dziewięćdziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Brał też udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Jego dzieła można znaleźć w kolekcjach polskich instytucji muzealnych muzeów polskich prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Na początku swoich działań twórczych Baj tworzył sceny rodzajowe zainspirowane naturą oraz życiem wsi. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku zajmują go przede wszystkim nadbużański pejzaż i malarstwo portretowe. Jego dzieła posiadają cechy uniwersalne a zarazem symboliczne, szczególnie liczne portrety matki i zakola dzikiego Bugu. Malarstwo Stanisława Baja jest uznane i rozpoznawalne w Polsce i za granicą.

Pokaż więcej Szukam prac tego artysty


Prace artysty na aukcji - Stanisław Baj

Galeria prac - Stanisław Baj

Stanisław Baj
70 cm x 100 cm
$3 220
Stanisław Baj
40 cm x 100 cm
SPRZEDANO

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: