shopping_cart EN

Stanisław Baj

visibility WYŚWIETLEŃ: 2784

Stanisław Baj w latach 1972-1978 studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem trójki profesorów: Ludwika Maciąga, Jacka Siennickiego, Michała Byliny. Dyplom otrzymał z wyróżnieniem w 1978 r. Na ten moment jest profesorem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Baj zajmuje się przede wszystkkim malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem. Jest twórcą ponad dziewięćdziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Brał też udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Jego dzieła można znaleźć w kolekcjach polskich instytucji muzealnych muzeów polskich prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Na początku swoich działań twórczych Baj tworzył sceny rodzajowe zainspirowane naturą oraz życiem wsi. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku zajmują go przede wszystkim nadbużański pejzaż i malarstwo portretowe. Jego dzieła posiadają cechy uniwersalne a zarazem symboliczne, szczególnie liczne portrety matki i zakola dzikiego Bugu. Malarstwo Stanisława Baja jest uznane i rozpoznawalne w Polsce i za granicą. Jest aktywnym uczestniczkiem polskich aukcji sztuki.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Stanisław Baj

Rzeka Bug, 2021
Olej, Płótno, 24 cm x 33 cm
VII Aukcja Klasyków Współczesności
7 000 zł

Archiwum sprzedaży - Stanisław Baj

Olej, Płótno, 40 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Pokaż więcej
expand_less mail_outline call