Włodzimierz Pawlak   biogram

Notatka o sztuce 8, 2014

Olej, Płótno

Wymiary:   20 cm x 20 cm

5 000 zł

5 500 zł

7 000 - 9 000 zł

Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu „droit de suite” 5%. Sygn i opisany na odwrociu. Notatki o Sztuce to cykl niewielkich obrazów Włodzimierza Pawlaka, które powstawały od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Są to abstrakcyjne kompozycje złożone z wielu kolorów. Pawlak nawiązuje w tym cyklu do kwestii formy i teoretycznych zagadnień w malarstwie. Równolegle z obrazami z tej serii powstawały notatki Pawlaka pod tym samym tytułem – notatki te przybliżają widzom znaczenie jego twórczości.