Zbigniew Nowosadzki   biogram

Taniec, 2019

Olej na płótnie

Wymiary:   92 cm x 73 cm

6 000 zł

7 500 - 8 500 zł

Sygnowany i opisany na odwrociu. Prace Zbigniewa Nowosadzkiego to abstrakcje o wyrazistych kolorach, niepozbawione jednak elementów figuratywnych: postacie kobiece, mimo silnego uproszczenia, wciąż pozostają rozpoznawalne. Tancerki toną w silnym tle, odgrywającym pierwszorzędną rolę w grze z widzem; to płaszczyzny kolorystyczne budują strukturę obrazu. Język formalny Nowosadzkiego jest schematyczny i lakoniczny, jednak w jego przypadku możemy mówić o abstrakcyjnym manieryzmie, który uwidacznia się w wydłużonych proporcjach postaci kobiecych.