Wystawa dzieł Leonarda da Vinci
Galeria malarstwa Leonarda da Vinci w Luwrze to prawdziwe muzealne wydarzenie roku! Z okazji 500-letniej rocznicy śmierci Leonarda da Vinci, Muzeum Luwr w Paryżu organizuje wystawę obrazów olejnych artysty, wśród których nie zabraknie najdroższego obrazu malowanego na płótnie świata – „Salvatora Mundi”, który obecnie znajduje się w rękach prywatnego kolekcjonera.
Galeria sztuki Leonarda na 500-lecie śmierci
Prace nad tą galerią sztuki trwają od dziesięciu lat; przez ten czas pracownicy muzealni wertowali źródła pisane dotyczące florenckiego mistrza obrazów olejnych, próbując zrekonstruować jego biografię najdokładniej, jak to tylko możliwe.
Specjalnie z okazji tej ekspozycji zebrano 120 obrazów malowanych na płótnie słynnego artysty i wynalazcy. Dzieła pochodzą z galerii i muzeów w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.
Ponieważ pracownicy Luwr spodziewają się olbrzymiej popularności tej galerii sztuki, sprzedaż biletów ruszyła na cztery miesiące przed otwarciem. Można je rezerwować na konkretną godzinę – w ten sposób Luwr chce ułatwić zwiedzanie fanom obrazów malowanych na płótnie Leonarda.
Wystawa obrazów olejnych mistrza potrwa od 24 października 2019 roku do 24 lutego 2020 roku.
Galeria sztuki Leonarda już jesienią w paryskim Luwrze!
Obrazy olejne w wirtualnej rzeczywistości” Mona Lisa Beyond the Glass”
Wystawa w Luwrze zapowiada się fascynująco: jej część zostanie przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości. Będzie można ją zwiedzić za pomocą specjalnych urządzeń HTC Vive. Jak mówią pracownicy Luwru, to pierwsze tego typu wydarzenie muzealne w paryskiej instytucji.
Jak tłumaczą organizatorzy, dzięki technologii VR uczestnicy wystawy będą mogli niejako wejść do jednego z najbardziej znanych obrazów malowanych na płótnie na świecie – „Mony Lisy”. Oprócz zgłębiania detali obrazu, poznają techniki stosowane przez autora obrazów olejnych Leonarda, jak również dowiadują się o nieznanych faktach z życia portretowanej kobiety.
Polecamy!
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Defragmentacje. Wystawa Agnieszki Fijał-Czapli, Ewy Jasek i Jacka Opały
Koniec życia i początek sztuki… te słowa mogą posłużyć za motto niejednemu portretowi, a na pewno wszystkim tym obrazom i rzeźbom, których głównym celem jest przeniesienie obecności człowieka w obszary trwalsze niż sama pamięć. Wojciech Sztaba, historyk i krytyk sztuki Ma wiele oblicz, wykonywany jest w zróżnicowanych konwencjach, przybiera...
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...