shopping_cart EN

Hulaj dusza, piekła nie ma! III Aukcja Sacrum Profanum w Art in...

Luiza Poreda,

This post is also available in: English (angielski)

W piątek 18 czerwca o 19:30 zapraszamy Was do udziału w III Aukcji Sacrum Profanum w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa). Obiekty z czerwcowego katalogu łączy motyw religijny, który nasi artyści potraktowali z pełną swobodą twórczą: znajdziecie w nim prace tradycyjne (a czasem ortodoksyjne), surrealistyczne, sentymentalne czy z większą i mniejszą dozą ironii. Czy papież chodzi na grzyby? Jak wyglądał zapomniany zbawiciel? Co stanie się ze Świątynią Opatrzności po katastrofie? Wszystko rozstrzygnie się w aukcyjny wieczór.

aukcja-sztuki-sp-kolaż

 

Tradycyjne ujęcie duchowości zobaczycie na wzruszającej pracy Jana Dubrowina, ikonie Ewy Jaworskiej, Ewy Michalskiej i Wacława Sporskiego, portrecie Madonny Mikołaja Maleszy czy akwareli z katedrą w Kolonii autorstwa Adama Papkego. Oniryzm i sentymentalizm to z kolei cechy dzieł Aleksandra Yasina, Malwiny de Brade, Adama Kołakowskiego, Grzegorza Kufla, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, Agnieszki Korczak-Ostrowskiej, Daniela Gromackiego, Anny Oleszkiewicz, Grzegorza Waltera czy Lili Fijałkowskiej.

Ironiczny komentarz dostrzeżemy w nietypowej kompozycji Edwarda Dwurnika, przedstawiającej Chrystusa w parku; uczcie Jacka Lipowczana; watykańskim portrecie Adama Kachnego; symbolicznej pracy Izabeli Sak; wizerunku zakonnicy Artura Borkowskiego; kubistycznym ukrzyżowaniu autorstwa Roberta Jadczaka. „Ciemną stronę mocy” zaprezentuje z kolei Andras Gyorfi, Konrad Kucz, Piotr Kamieniarz, Andrzej Masianis oraz Patryk Adach.

Dla miłośników rzeźb przygotowaliśmy aż 10 propozycji: postacie anielskie Tomasza Koclęgi, Marty Wasilczyk, Magdaleny Karłowicz i Zbigniewa Jarockiego; relikwię Tomasza Górnickiego, współczesną Marię Magdalenę Wojciecha Jarockiego, pielgrzymów Arka Szweda, dziewiętnastowiecznego Św. Mikołaja oraz dwie pełne ekspresji drewniane piety.

Wszystkie prace z katalogu III Aukcji Sacrum Profanum będzie można oglądać w siedzibie Art in House od 14 czerwca do dnia aukcji w godzinach 9:00-18:00.

Katalog, regulamin oraz szczegółową instrukcję licytacji znajdziecie na stronie domu aukcyjnego.

 

Zapraszamy!

III Aukcja Sacrum Profanum

18 czerwca 2021, 19:30 (piątek)

Art in House Dom Aukcyjny

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

Inne artykuły z tej kategorii

 • Angelus Saucius Tomasza Koclęgi na III Aukcji Sacrum Profanum
  O Artystach

  Angelus Saucius Tomasza Koclęgi na III Aukcji Sacrum Profanum

  Rzeźba „Angelus Saucius”, którą będzie można wylicytować na aukcji sztuki w Art in House już w piątek 18 czerwca 2021 roku, to imponujących rozmiarów praca posadowiona na cokole z dibondu (czyli płyty kompozytowej). Całość ma aż 2 metry wysokości i mimo swych sporych rozmiarów sprawia wrażenie lekkiej i dynamicznej.

 • Wystawa w Art in House: Borys Fiodorowicz – Kwestia umowna
  O Artystach

  Wystawa w Art in House: Borys Fiodorowicz – Kwestia umowna

  Zapraszamy na wystawę obrazów Borysa Fiodorowicza, która odbędzie się w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa) w dniach 21.06-12.07.2021 r. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 21.06.2021 r. o godz. 18:00.

 • Dziękujemy za VI Aukcję Klasyków Współczesności!
  Rynek sztuki

  Dziękujemy za VI Aukcję Klasyków Współczesności!

  Bardzo dziękujemy artystom i licytującym za VI Aukcję Klasyków Współczesności, która odbyła się w ubiegły piątek w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House.

 • Kubizm w Casablance, czyli 52. Aukcja Nowej Sztuki
  O Artystach

  Kubizm w Casablance, czyli 52. Aukcja Nowej Sztuki

  Skąd jest najlepszy widok na Manhattan? Jak zachęcić do tańca najbardziej opornych? Na co patrzy tajemnicze wielkie oko? Gdzie szukać zaczarowanego ogrodu pełnego peoni? Na wszystkie pytania odpowiemy już 11 czerwca w emocjonujący aukcyjny wieczór. Startujemy o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa) – gorąco...