shopping_cart EN

Dariusz Madejski

visibility WYŚWIETLEŃ: 65

Dariusz Madejski to artysta ur. 1984 w Kielcach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i studia w Instytucie Sztuk Pięknych na Akademii Świętokrzyskiej na kierunkach: Kamieniarstwo Artystyczne i Grafika Przestrzenna. Rozpoczaął swoją karierę jako projektant i modelarz w pracowni rzeźby w Starachowicach. Obecnie niedaleko Skarżyska-Kamiennej w swojej autorskiej pracowni, osadza aluminium i metale w potężnym i odkrytym na nowo neoklasycyzmie i współczesności.

Madejski łapie emocje, które rozwija w swoich współczesnych postaciach. Tworzy głównie kobiety. Jego twarze i korpusy są niebalane i wyrwane z kontekstu. Spójnym elementem jego twórczości jest napełnienie tworzonych dzieł spokojem, który nadaje prezentowanym w obiektach postaciom niezaprzeczalnego piękna. Sednem jego prac są zaklęte w rzeźbach emocje. Jego twórczość nie tylko inspiruje, aby nadawać jej nowe znaczenie, ale przede wszystkim zatrzymuje uwagę. Wg. odbiorców, tworzonych przez Madejskiego obiektów, nie sposób jest zapomnieć.

Swoje rzeźby Madejski osadza we współczesnych ramach i strukturach szlachetnych materiałów, dzięki czemu doskonale korespondują one nie tylko z klasyczną architekturą wnętrz, ale też z dyskursem współczesnym i nowoczesnymi przestrzeniami. Projektuje i rzeźbi w gipsie, piaskowcu, granicie, marmurze, drewnie, żywicy, aluminium i brązie. Nie zna granic w skali realizowanych postaci.

W swojej artystycznej twórczości posiada ponad 50 obiektów, które z uznaniem inwestorów, podkreślają piękno licznych wnętrz w kraju i za granicą. Swoją artystyczną działalność realizuje pod patronatem merytorycznym i inwestycyjnym firmy doradczej IBC GROUP Central Europe Holding S.A., kontrolowanej przez polskiego przedsiębiorcę Emiliana Kołodzieja, której celem jest wspieranie i promocja polskiej sztuki współczesnej, w szczególności twórczości młodych artystów.

Wyznaje zasadę, że „życie bez sztuki byłoby pozbawione tego trzeciego najważniejszego wymiaru(…)”.

 

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Dariusz Madejski

Srebrne popiersie
Aluminium, 53 cm x 30 cm x 20 cm
II Aukcja Rzeźby Kolekcjonerskiej
5 000 zł
expand_less mail_outline call