Lech Bator - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 0

UR. 1986
Projektuje i tworzy od najmłodszych lat. Podczas studiów na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie miał okazję rozwijać i doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych polskich artystów, m.in. Franciszka Starowieyskiego i Antoniego Fałata. Kierunek studiów - projektowanie graficzne ukończone w 2010 r. związane było z początkową fascynacją tradycyjnymi formami graficznymi, a także collagem cyfrowym. Z czasem jednak płótno i farby okazały się nowym środkiem wyrazu.

Malarstwo Lecha Batora wywodzi się z projektowania graficznego – artysta tworzy malarskie collage'e na płótnie zestawiając realistyczne pejzaże z fantastycznymi postaciami półludzi - półzwierząt. Autor bawi się konwencjami, zwodzi nas i intryguje. Czerpie z dobrze rozpoznawalnych znaków i symboli, inspirując się także komiksem i graffiti.

W obrazach powtarza się przekornie przez artystę potraktowany temat jelenia na rykowisku. Kojarzący się z kiczem motyw u Batora umieszczany jest w surrealistycznym otoczeniu – postaci przedstawione są na tle opustoszałych krajobrazów lub w niezidentyfikowanej przestrzeni. Półludzie – półzwierzęta intrygują a jednocześnie wydają się znajomi, niczym postaci widziane na starych fotografiach. Kolorystyka płócien i collage'y – szarości, przydymione pastele – wprowadza nostalgiczny nastrój niczym z marzeń sennych.
WYSTAWY:
2014 – Galeria YES Poznań

2013 – „Tuż za rogiem” – BrowArt, Wroclaw

„Hokus Pokus” – Galeria Strefa A, Kraków

2012 – wystawa, Galeria van den Berg

2011 – "Jakiego Koloru jest miłość?", Skwer (Filia Fabryki Trzciny)

"Retrospekcja", Galeria Classix Nouveaux
„Gabinet Osobowości” - Galeria MiTo

2010 – „Wnętrze miasta” – Arteria Gallery

Szukam prac tego artysty Pokaż


Prace artysty na aukcji - Lech Bator

Galeria prac - Lech Bator

Lech Bator
70 cm x 100 cm
$4 020

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: