shopping_cart EN

Łukasz Breitenbach

visibility WYŚWIETLEŃ: 467

Łukasz Breitenbach (ur. 1988 roku w Bydgoszczy)  artysta malarz, fotograf. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Dyplom uzyskał w 2013 roku. Uczestnik wielu wystaw i plenerów międzynarodowych. Został uhonorowany nagrodą pracowni przez swojego Profesora Mieczysława Ziomka w latach 2011-2012 na IV roku studiów. W roku 2020 otrzymał pierwsze miejsce w konkursie malarskim pt. „Drzewo życie'' ogrganizowanym przez Profesora Edwarda Salińskiego Uniewrsytetu Technologiczno-przyrodniczego w Bydgoszczy.

Na temat malarstwa Łukasza Breitenbacha powstało wiele artykułów, m.in.: ,,Smutek i ukojenie w malarstwie Łukasza Breitenbacha'' historyka Sztuki Justyny Stasiek-Harabin oraz interpretacja obrazu ,,Huśtawka'' Pawła Marciszewskiego.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Zakładzie Karnym w charakterze terapeuty zajęciowego na zamkniętym oddziale terapeutycznym dla skazanych kobiet w Grudziądzu.

Łukasz Breitenbach aktualnie jest reporterem już nie tylko zakładowego życia ale również swojego. W jego smutnym depresyjnym świecie dominują ciemne, złamane czernią barwy, ale nie są  one głuche - są malarsko przetrawione. Łukasz tworzy minimalistyczny syntetyczny świat z nadzieją w tle. Światło, które się pojawia na obrazach daje nadzieje. Depresja, nostalgia otoczone są szansą, że kiedyś może być chociaż trochę lepiej, że kiedyś wyjdzie się stamtąd, że każdy ma szansę na drugie życie.  

Malarski świat Łukasza to piękno poszukiwane przede wszystkim w depresji, stanach beznadziei na pograniczu życia i śmierci, to przetrawienie więziennych wizji połączonych ze swoim stanem przeżywania rzeczywistości. Malarz ukazuje dwa zupełnie różne światy. Człowieka zamkniętego w określonej przestrzeni i jednocześnie wolnego.

Poprzez swoje malarstwo artysta podaje nam klucz do swojego prawdomównego świata.

Obrazy artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

 

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Archiwum sprzedaży - Łukasz Breitenbach

Olej, Płótno, 81 cm x 65 cm
SPRZEDANO
Olej, Płótno, 81 cm x 65 cm
SPRZEDANO
Olej, Płótno, 70 cm x 80 cm
SPRZEDANO
Olej, Płótno, 65 cm x 73 cm
SPRZEDANO
Pokaż więcej
expand_less mail_outline call