shopping_cart EN

Marcin Mikołajczak

visibility WYŚWIETLEŃ: 927

Marcin Mikołaczak urodził się w 1975 r. Jest zapalonym podróżnikiem, fotografem, artystą wielu talentów. Studiował na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu.

Swoją  przygodę z malarstwem rozpoczynał od tworzenia realistycznych grafik Londynu. Mieszkając w Anglii i obserwując „od środka” życie wielkiego miasta genialnie ukazywał obraz wielowiekowych zabytków, wplecionych w tempo codziennego życia.

Bardzo ważny etap w zawodowym życiorysie Marcina Mikołajczaka to tworzenie autorskich ram do obrazów na zlecenie galerii, muzeów i na potrzeby indywidualnych kolekcjonerów. Zaprojektowanie i wykonawstwo serii unikatowych mebli dla centrum handlu i sztuki Stary Browar w Poznaniu oraz dekoracja wnętrz  na użytek butikowego hotelu Blow Up. Niecodzienne uchwycenie postaci, jej zatrzymanie w ruchu i wyraziste kolory prac zachęciły właścicieli firmy Wittchen do powierzenia Marcinowi Mikołajczakowi namalowania serii obrazów modelek prezentujących wyroby fabryki.

Doświadczenie w pracach konserwatorskich oraz liczne eksperymenty artystyczne doprowadziły do stworzenia własnej, unikalnej techniki malarskiej, którą autor posługuje się na obecnym etapie malowania kolejnych prac. Wyraźna faktura, specyficzne nakładanie warstw farby oraz nietypowe posługiwanie się kolorem i światłem a także fascynacje człowiekiem, jego emocjami to firmowy znak obrazów Marcina Mikołajczaka, nie do pomylenia z innym twórcą.  

Z chęcią podróżuje do egzotycznych krajów w poszukiwaniu kolorów i wrażeń, w szczególności do Azji i Afryki gdzie dociera do miejsc oddalonych od cywilizacji i uwiecznia za pomocą aparatu fotograficznego obrazy poruszające i niezwykłe, przenosząc je potem na płótno z właściwą dla siebie wrażliwością.

 

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Marcin Mikołajczak

Portret 5, 2017
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
VIII Aukcja - Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów
2 000 zł

Prace dostępne w galerii online - Marcin Mikołajczak

Tancerka, 2012
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $1 660
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $1 840

Archiwum sprzedaży - Marcin Mikołajczak

Technika własna, Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
SPRZEDANO
"Wiatr, 2021
Technika własna, Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
SPRZEDANO
Rytuał, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Mama, 2019
Olej, Płyta, 100 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Pokaż więcej
expand_less mail_outline call