Strona główna » Galeria online » Artyści » Marcin Mikołajczak

Marcin Mikołajczak

WYŚWIETLEŃ: 62

Marcin Mikołaczak urodził się w 1975 r. Jest zapalonym podróżnikiem, fotografem, artystą wielu talentów. Studiował na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu.

Swoją  przygodę z malarstwem rozpoczynał od tworzenia realistycznych grafik Londynu. Mieszkając w Anglii i obserwując „od środka” życie wielkiego miasta genialnie ukazywał obraz wielowiekowych zabytków, wplecionych w tempo codziennego życia.

Bardzo ważny etap w zawodowym życiorysie Marcina Mikołajczaka to tworzenie autorskich ram do obrazów na zlecenie galerii, muzeów i na potrzeby indywidualnych kolekcjonerów. Zaprojektowanie i wykonawstwo serii unikatowych mebli dla centrum handlu i sztuki Stary Browar w Poznaniu oraz dekoracja wnętrz  na użytek butikowego hotelu Blow Up. Niecodzienne uchwycenie postaci, jej zatrzymanie w ruchu i wyraziste kolory prac zachęciły właścicieli firmy Wittchen do powierzenia Marcinowi Mikołajczakowi namalowania serii obrazów modelek prezentujących wyroby fabryki.

Doświadczenie w pracach konserwatorskich oraz liczne eksperymenty artystyczne doprowadziły do stworzenia własnej, unikalnej techniki malarskiej, którą autor posługuje się na obecnym etapie malowania kolejnych prac. Wyraźna faktura, specyficzne nakładanie warstw farby oraz nietypowe posługiwanie się kolorem i światłem a także fascynacje człowiekiem, jego emocjami to firmowy znak obrazów Marcina Mikołajczaka, nie do pomylenia z innym twórcą.  

Z chęcią podróżuje do egzotycznych krajów w poszukiwaniu kolorów i wrażeń, w szczególności do Azji i Afryki gdzie dociera do miejsc oddalonych od cywilizacji i uwiecznia za pomocą aparatu fotograficznego obrazy poruszające i niezwykłe, przenosząc je potem na płótno z właściwą dla siebie wrażliwością.

 


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Marcin Mikołajczak

Tancerka, 2012
Olej, Płótno 80 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $1 530
Mama, 2019
Olej, Płyta 100 cm x 100 cm
Cena sprzedaży $2 280
Olej, Płyta 80 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $1 770
Olej, Płótno 80 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $1 750
Olej, Płótno 100 cm x 100 cm
Cena sprzedaży $2 190
Olej, Płótno 60 cm x 60 cm
Cena sprzedaży $1 270

Archiwum sprzedaży - Marcin Mikołajczak

Rytuał, 2019
Olej, Płótno 100 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Olej, Płótno 50 cm x 50 cm
SPRZEDANO
Gra, 2019
Technika własna, Olej, Płótno 50 cm x 50 cm
SPRZEDANO
Olej, Płótno 100 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Pokaż więcej

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: