Mariusz Dydo - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 0

UR. 1979

Po ukończeniu działu „Meblarstwo Artystyczne” w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, dostał się na Wydział Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Która ukończył w 2004r.

Przed i w trakcie studiów działał w Autorskiej Grupie Artystycznej Jacka Kucaby-„Ruchome Święto”. W trakcie studiów brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz dwukrotnie, na zaproszenie Commune de Lorentzweiller, Luksemburg, w projektach malarskich-„ Mieszkańcy Lorentzweiller” i „Pejzaże Lorentzweiller”.

Po ukończeniu studiów był laureatem nagród i wyróżnień dla obrazów z cyklu” www.cykl.dy „oraz nagrody Artystycznej Miasta Kraków.

W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa, w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeum Trasy Turystycznej kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Miasta Kraków pod płytą rynku głównego, Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie- wspólnie z Zbigniewem Blajerskim 2009-2012).

Jest autorem wystroju rzeźbiarskiego, projektu i wykonawcą mebli ołtarzowych dla Kaplicy Św. Krzyża w zespole drogi różańcowej w Hlinik nad Hronom, Słowacja ( 2011-2013).

Od roku 2008 tworzy małe cykle rzeźbiarskie w ceramice odlewanej, które tworzą markę Marius Dydo. W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promować markę, oraz artystów zaproszonych do jej budowy.

Jest autorem projektu figur do wielko pomnikowego założenia architektonicznego dla Fundacji Pomnik Ofiar Katynia.

W swojej twórczości inspiruje się liniami przecięć mitologii o sztuce, tradycją mistrzów i wizytą w hipermarkecie. Czasem wykorzystuje tytuły zaczerpnięte z tradycji judeochrześcijańskiej, greckiej, łacińskiej i terminologii nowomowy co jest pewnym kluczem do podjęcia refleksji nad drugim dnem danej pracy. Nawet gdy jest ona emanacją hipermarketowej szczęśliwości, wesołym dzieckiem post pop artu to w tytułach cykli tkwi zawsze głębsza refleksja nad pamięcią dzieciństwa, niewinnością, mitem artysty, a przemysłem i kreacją.Nagrody:

2015- I nagroda ex aequo w Międzynarodowym Konkursie na Formę Przestrzenną Rozdroża Wolności za pracę „ Słodka jak cukierek”. Gdańsk.

2015- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie na Formę Przestrzenną Rozdroża Wolności za prace „ Geneza- Wybór”. Gdańsk.

2014- I nagroda w Międzynarodowym Konkursie na Instalację Artystyczną Rozdroża Wolności. Gdańsk. Następnie I nagroda w plebiscycie na najlepszą realizację za instalację „Ułóż sobie WOLNOŚĆ”. Przed gmachem Gdańskiej Opery Bałtyckiej.

2013- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie na Formę Przestrzenną Rozdroża Wolności. Gdańsk

2009- Nagroda i realizacja, 20009-2012, w zamkniętym konkursie na odtworzenie figur do barokowego Ołtarza Przenajświętszego Sakramentu w Kościele św. Krzyża w Warszawie. Wspólnie z Zbigniewem Blajerskim.

2006- Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.

2005- Nagroda Międzynarodowych Targów Łódzkich w konkursie "Artefakt". Łódź.

2005- Pierwsza nagroda Tarnowskiego Biennale Sztuk Wszelakich.

Pokaż


Galeria prac - Mariusz Dydo

Mariusz Dydo
70 cm x 40 cm
$1 730

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: