shopping_cart EN

Marysia Jagłowska

visibility WYŚWIETLEŃ: 86

Marysia Jagłowska - finalistka konkursu o nagrodę artystyczna siemensa 2018, wyróżnienie w konkursie dystans art competition 2019, nominacja do nagrody I triennale malarstwa studenckiego Rzeszów 2019, nominacja do nagrody 5 triennale malarstwa współczesnego jesienne konfrontacje Rzeszów 2019, udział w 14 międzynarodowym jesiennym salonie sztuki (ostrowiec świętokrzyski). Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. A. Rysińskiego (specjalizacja tkanina artystyczna u prof. Doroty Grynczel). IV rok ukończyła z wyróżnieniem z malarstwa i tkaniny, brała udział w wystawie "przerwa wakacyjna" w Salonie Akademii w lipcu 2017. Marysia Jagłowska zyskała uznanie zarówno galerii sztuki współczesnej jak i domów aukcyjnych.

Największą inspiracją Marysi Jagłowskiej są kolory, zwierzęta oraz podróże. Olbrzymią rolę odgrywa tu także wyobraźnia, za pomocą której artystka przenosi zastaną rzeczywistość do swojego wyjątkowego świata.

WYSTAWY:
2015 - Udział w wystawie zbiorowej, Galeria Klatka, Warszawa, II rok studiów ukończony z wyróżnieniem z tkaniny,

2016 - Wystawa indywidualna, Kawiarnia Fabryczna, Warszawa, IV rok studiów ukończony z wyróżnieniem z malarstwa oraz tkaniny,

2017 - Udział w zbiorowej wystawie pt. "Przerwa Wakacyjna", Salon Akademii, Warszawa.

 

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Marysia Jagłowska

expand_less mail_outline call