Andrzej Umiastowski   biogram

Portret, 1995

Olej, Płótno

Wymiary:   33 cm x 27 cm

3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Sygnowany w lewym dolnym rogu oraz z tyłu obrazu. W twórczości Andrzeja Umiastowskiego widać wpływ natury, zmieniające się w zależności od pór roku kolory nasycone są intensywnym światłem. Artysta przedstawia postaci w przerysowany, czasem groteskowy sposób, zawsze z niezwykłą dbałością o emocje ukazywane na twarzach ludzi.