Edward Dwurnik   biogram

Stanisław, 2004

Olej, Płótno

Wymiary:   144 cm x 122 cm

100 000 zł
100 000 zł

sygn. p.d, opisany na odwrocie ELA | NR: XXVI | 25 | 3231 | 2004 | E. DWURNIK | STANISŁAW | M********

Portret został namalowany z natury, należy do nietypowych wizerunków tworzonych przez Edwarda Dwurnika. Artysta odwołuje się do stylistyki naturalizmu, fowizmu i ekspresjonizmu, daleki jest od karykaturyzacji i groteskowych konterfektów, będących jego znakiem rozpoznawczym. Również w tym przypadku brak opisu i tekstu charakteryzującego modela, które można spotkać na innych portretach Dwurnika (odczytywanych jako echo sztuki prawosławnej oraz barokowej).