Iwan Kulik   biogram

Przy studni, 1988

Olej, Płótno

Wymiary:   81 cm x 60 cm

2 500 zł
3 800 zł

Kulik to malarz-baśniopisarz, nierozerwalnie związany ze światem literatury i mitów historycznych. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi, bliskiemu ekspresjonizmowi z początków XX wieku, przedstawia nam rzeczywistość znaną ze "Sklepów cynamonowych" Bruno Schultza, mistycznych opowiadań Gustava Meyrinka lub surrealistycznych dzieł Michaiła Bułhakowa. Najważniejszym elementem bogatych kompozycji malarskich są u Kulika ludzie o spiczastych nosach i gotyckich dłoniach, związani siecią skomplikowanych relacji (często miłosnych). Pochłonięci są wyłącznie sobą - mimo przynależności do onirycznych i niezwykle ciekawych prowincjonalnych miasteczek, kawiarenek i buduarów, ograniczają interakcje wyłącznie do międzyludzkiej wymiany spojrzeń, uścisku dłoni czy pocałunków.