Iwo Birkenmajer
Nieznany portret z renesansu, 2008
Olej, Płyta
Wymiary: 55 cm x 46 cm
2 500 zł
3 500 zł
Sygn. p.g., opisany na odwrociu
Twórczość Iwo Birkenmajera to surrealistyczna podróż do epoki renesansu, którą artysta traktuje jako epokę własnych wyobrażeń. Portret damy jest odwołaniem do wizerunków z czasów trecenta i quatrocenta, kiedy włoskie piękności przedstawiano z profilu oraz półprofilu.