Joanna Sarapata   biogram

Dwie Balleriny, 2021

Szlagmetal, Olej, Płótno

Wymiary:   150 cm x 150 cm

20 000 zł
Estymacja 35 000 - 45 000 zł

Portrety kobiece Sarapaty z cyklu Ecole de Paris charakteryzują się dekoracyjnością przy prostej formie - choć figury na obrazach są potraktowane schematycznie, lśniące powierzchnie wykonane przy pomocy szlagmetalu potęgują wrażenie luksusu. Charakter postaci należy odczytać poprzez ich gesty, ułożenie ciała i ubiór - poza owymi "poszlakami", nic o nich nie wiemy. To właśnie owe niedopowiedzenia są jednym z charakterystycznych cech malarstwa Joanny Sarapaty.