Stanisław Baj   biogram

Rzeka Bug, 2010

Olej na płótnie

Wymiary:   40 cm x 120 cm

8 000 zł

10 000 - 12 000 zł

Sygn.na odwrociu. Prace Baja to powtarzany przez artystę od lat niezwykły dialog z przyrodą ukazujący jego fascynację rzecznym żywiołem. Tworzone na granicy abstrakcji mroczne pejzaże pokazują próbę uchwycenia jedynej niepowtarzalnej chwili – w końcu w każdym momencie swojego istnienia rzeka Bug jest zupełnie inna, dlatego właśnie można ją malować bez końca, odkrywając ją za każdym razem na nowo.