Klasycy w styczniu | XIX Aukcja Klasyków Współczesności
Wraz z końcem stycznia przywitamy XIX Aukcję Klasyków Współczesności, której katalog pełny jest niezwykłych dzieł twórców takich jak Józef Wilkoń, Edward Dwurnik, Włodzimierz Pawlak czy Piotr Młodożeniec, a także wielu innych znakomitych artystów. Koniecznie zapoznajcie się z nadchodzącą aukcją i motywami, które autorzy zawarli w swoich nietuzinkowych pracach.
Janusz Lewandowski, Pejzaż z rowerem, 2012
Eleganckie obrazy do salonu na XIX Aukcji Klasyków Współczesności
Katalog aukcji otworzą niesamowite wielkoformatowe obrazy na płótnie. Praca Wilhelma Sasnala ukazuje Agnieszkę Szydłowską w studiu nagraniowym; rzeczywistość pracy w radiu została świetnie odzwierciedlona, mimo minimalistycznych środków wyrazu. Natomiast surrealistyczna kompozycja Mai Borowicz prezentuje parę kochanków w nierzeczywistym świecie umysłu. Z kolei Karol Bąk przedstawił swoją interpretację biblijnej postaci Salome i jej tańca, a Jan Dobkowski oddał karykaturalne realia karnawału w Rio De Janeiro, podczas którego codzienne zasady raczej nie obowiązują.
Wilhelm Sasnal, Agnieszka Szydłowska, 2001
Maja Borowicz, Na brzegu wspomnień, 2020
Karol Bąk, Salome, 2006
Jan Dobkowski, Karnawał w Rio XIV, 1997
Obrazy malowane przyrodą
Artyści poruszyli także tematykę natury, która uspokaja i relaksuje, ale również stanowi nieskończoną inspiracją dla wielu twórców. U Martty Węg zobaczymy sylwetki dziewcząt wyciszające się przy pniach drzew. Daniel Pielucha otworzy nam okno na sielankowe i słoneczne życie żurawi. Z kolei obraz Piotra Naliwajki przeniesie nas do lasu z zakamuflowanymi postaciami, a dzieło Krzysztofa Dzienkiewicza na arktyczny fiord Hornsund, gdzie znajduje się polska stacja badawcza.
Martta Węg, Zimowy las, 2020
Daniel Pielucha, Żurawie, 2019
Piotr Naliwajko, Kamuflażyści, 1986
Krzysztof Dzienkiewicz, Pejzaż Hornsund, 1994
Aukcyjne rzeźby z drewna, ceramiki, metalu i marmuru
Zwróćcie uwagę na niezwykłe i różnorodne rzeźby z XIX Aukcji Klasyków Współczesności. Ceramiczna figura autorstwa Marka Zygi zwraca uwagę swoją ażurowością i nietypową pozą. Jacek Opała wykreował nieco surrealistyczny kobiecy portret, a Waldemar Mazurek minimalistyczne ujęcie męskiego torsu. Krzysztof Pawłowski tym razem pokaże nam totemową rzeźbę złożoną z ludzkich sylwetek, a Aleksander Grzybek jednego ze swoich klasycznych złoconych aniołów.
Marek Zyga, Now I am here, 2020
Jacek Opała, Królowa sepii, 2023
Krzysztof Pawłowski, Droga życia III, 2024
Waldemar Mazurek, Tors 11.15, 2022
Aleksander Grzybek, Anioł ozłocony, 2024
Graficzne dzieła do nowoczesnego mieszkania
Na naszej aukcji pojawi się również kilka ciekawych prac graficznych. Jedną z nich jest litografia Andy’ego Warhola zatytułowana „Golden Marylin”, dzięki której każdy miłośnik tego wielkiego artysty będzie mógł mieć jego dzieło w swoim domu. Inną grafiką jest inkografia Edwarda Dwurnika „Różowe tulipany”, której tematyka jest zdecydowanie dwuznaczna. W katalogu ukazał się także abstrakcyjny drzeworyt autorstwa Ryszarda Gieryszewskiego, który zachwyca stonowanymi barwami i przenikającymi się kształtami. Inną grafiką, tym razem z pogranicza geometrii i op-artu jest „Test-2” słynnego francuskiego artysty węgierskiego pochodzenia, Victora Vasarely’ego.
Andy Warhol, Golden Marylin 11.44, 221 z 2000, 2011
Edward Dwurnik, Różowe tulipany
Ryszard Gieryszewski, Zimna droga, 1997
Victor Vasarely, Test-2, 1972
Zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Aukcji Klasyków Współczesności, która odbędzie się 24 stycznia 2025 w Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Wystawa przedaukcyjna będzie czynna od 20 stycznia, na której będziecie mogli obejrzeć wszystkie prace z aukcji. Każde z dzieł zobaczone na żywo wzbudza wiele emocji i inspiruje, więc koniecznie przyjdźcie do Art in House i zapoznajcie się z nimi.
Leszek Sokół, Mam Cię!, 2014