shopping_cart EN

Katarzyna Jaczun-Łydzińska

visibility WYŚWIETLEŃ: 216

Jest psychologiem klinicznym (SWPS w Warszawie). Maluje od 13 roku życia, samodzielnie kształcąc się w tej dziedzinie sztuki. Zainteresowania artystyczne i styl malarski K. Jaczun ewoluują na przestrzeni lat. W jej pracach dominuje aktualnie temat kobiecości, ucieleśniany w wyrazistych wizerunkach postaci, często z odległych krain geograficznych. Artystka - niekiedy bawiąc się konwencją – zarówno kreśli pewne archetypy kobiecości ale również prowokuje widza do odbioru stanów emocjonalnych i uczuć bohaterek prac. Na ich twarzach maluje się poczucie dumy, godności ale też frywolności, niepewności, rozterek, nadziei. Wyraźnie widoczne jest też stopniowe przechodzenie od ujęcia symbolicznego ku coraz bardziej zindywidualizowanym portretom psychologicznym. Jest to też widoczne w malowanych na zamówienie portretach (np. Portret dla nowożeńców). W pracach tych można dostrzec, być może, inspiracje twórczością T. Lempickiej i F. Kahlo.
 
Inny, ważny obszar malarstwa K. Jaczun obejmuje próbę ukazania różnego rodzaju pojęć abstrakcyjnych, jak kosmos, świadomość, pamięć. Istotną rolę odgrywają wątki marzeń sennych oraz nocy.
 
Te dwa skrzydła twórczości łączy szczególna rola koloru. To on stwarza nastrój prac, ich wydźwięk, temperaturę, harmonię.
 
Autorka również w swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje malarstwo i nowatorskie techniki artystyczne jako sposoby wyrażania i zgłębiania siebie.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Katarzyna Jaczun-Łydzińska

Akryl, Płótno, 50 cm x 70 cm
Cena sprzedaży $380

Archiwum sprzedaży - Katarzyna Jaczun-Łydzińska

Akryl, Płótno, 90 cm x 80 cm
SPRZEDANO
MONA, 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 80 cm
SPRZEDANO
expand_less mail_outline call