shopping_cart EN

Ryszard Miłek

visibility WYŚWIETLEŃ: 15

Ryszard Miłek mieszka i pracuje w Polsce. Prezentował swoją twórczość na ponad 150 wystawach indywidualnych oraz uczestniczył w ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce, Europie i USA. Jest też członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich (SPP), członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) oraz członkiem honorowym Pastel Society of America, NY.

Na jego osobowość artystyczną i charakter jego sztuki wpłynęło kilka czynników: Szkoła Artystyczna w Tarnowie oraz ukończenie KUL-Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował historię sztuki. Kolejnym czynnikiem były jego doświadczenia artystyczne i przyjaźnie ze znanymi artystami, takimi jak Stanisław Rodziński czy Nejad - wybitny turecki artysta abstrakcyjny. Najważniejszym momentem w jego karierze artystycznej była I nagroda na I Biennale Pastel (1996) w Nowym Sączu. To była trampolina do jego przyszłych sukcesów.

Oprócz malarstwa brał udział w różnych projektach artystycznych, był kierownikiem galerii sztuki ("Mała Galeria" w Nowym Sączu), pracował w Galerii BWA (Nowy Sącz). Był też założycielem i prezesem Fundacji PRO-ART.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Ryszard Miłek

Papier, Papier, 93 cm x 66 cm
Cena sprzedaży $3 250
Papier, Papier, 96 cm x 63 cm
Cena sprzedaży $3 250
Pastel, Papier, 96 cm x 63 cm
Cena sprzedaży $3 250
expand_less mail_outline call