Sygn. l.d. LUDWIN.
Akwarela Krzysztofa Ludwina należy do cyklu obrazów przedstawiających Dom nad Rozlewiskiem z powieści Małgorzaty Kalicińskiej, który stał się jej architektonicznym bohaterem - posiadłość żyje własnym życiem, zmieniając się wraz z bohaterami, a każdy jego zakątek znany jest czytelnikowi jak jego własne miejsce na ziemi. Ludwin utrwalił jego filmową wersję z miejscowości Tuławki w woj. warmińsko-mazurskim, która stał się jednym z plenerów produkcji serialowej w reżyserii Adka Drabińskiego.