Zbigniew Hinc biogram
Bez tytułu (Przełęcz), 1973
Olej, Płótno
Wymiary: 105 cm x 90 cm
8 000 zł
sygn. l.d.
"Przełęcz" to wczesna praca Zbigniewa Hinca, artysty znanego przede wszystkim ze zwoich surrealistycznych kompozycji. Aukcyjny obraz został stworzony w zupełnie innej manierze, bliskiej ekspresjonizmowi; pochodzi z tego samego roku, w którym Hinc ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku.