Nowy Rok z Nową Sztuką. Spotykamy się już po raz 59-ty!
Poprzedni rok obfitował w fantastyczne rekordy aukcyjne na polskim rynku sztuki. Nie inaczej było w przypadku Art in House – zgodnie z najnowszym raportem Artinfo.pl nasze aukcje okazały się najlepsze w segmencie Sztuki Młodej i Aktualnej. Jesteśmy nie tylko szczęśliwi z naszego sukcesu, ale również niezwykle wdzięczni Wam, drodzy artyści i miłośnicy sztuki. Tymczasem zapraszamy na kolejną – a pierwszą w Nowym Roku Aukcję Nowej Sztuki. Już 14 stycznia o 19:30 spotkamy się w Art in House po raz 59-ty. Bądźcie z nami osobiście/online/przez telefon!
Prace z katalogu 59. Aukcji Nowej Sztuki: Kłopotowska, Jadczak, Kovelinas i in.
W styczniowym katalogu Nowej Sztuki zobaczycie prace, które pozwolą zapomnieć Wam o mroźnym krajobrazie za oknem: ironiczną kompozycję Wojtka Brewki, zmysłowy akt na złotym fotelu Joanny Sarapaty, przygodę w Sydney Roberta Jadczaka czy tajemniczych gości w ogrodzie Katarzyny Słowiańskiej-Kucz.
Jeżeli jednak jesteście zwolennikami mrocznych klimatów, z pewnością przypadną Wam do gustu „Ptaszyce” Mariusza Cichonia (malowane na nietypowym podłożu), „Sztorm” Cypriana Noconia, hiperrealistyczne całuny Agnieszki Sitko, flamandzkie „Szepty” Konrada Kucza, mechaniczny kot syjamski Emila Gosia czy lisi skok Klaudii Chomy.
Katarzyna Słowiańska-Kucz, Goście w moim ogrodzie, 2021
Coraz większe zainteresowanie na polskich aukcjach sztuki zyskuje realizm magiczny – w naszym katalogu styl ten zaprezentuje Jacek Walczak, Pola Sam, Siergiej Malysz, Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Magdalena Kępka, Jacek Stępień, Malwina de Brade, Kamila Kowalik czy Rafał Kowalski. Złotem zalśni z kolei nietypowa ikona Borysa Fiodorowicza, ballerina Eugeniusza Ochonko, zaćmienie Michała Mroczki, śródziemnomorska zatoka Alicji Kappy czy relaks z kawą Iwony Wierkowskiej-Rogowskiej.
Prace z katalogu 59. Aukcji Nowej Sztuki: Konikowska, Ruminkiewicz, Kępka
Nie zapominamy również o rzeźbach; tradycyjnie, przeznaczamy na nie strony katalogu. Wśród grupy rzeźbiarskiej zobaczycie antyczną piękność Jacka Opały, nosorożca Arka Szweda, afrykańskie motywy Aleksandry Went oraz krucho-miękki relief Anny Luterackiej.
Wszystkie prace będzie można zobaczyć w czasie wystawy przedaukcyjnej od 1o stycznia 2022 roku do dnia aukcji w godzinach 9.00-18.00.
W Nowym Roku życzymy Państwu niezwykłych przeżyć związanych nie tylko ze sztuką – potrzebujemy przecież nieco szaleństwa po okresie wszechobecnej kwarantanny. Wszystkiego dobrego od całego zespołu Art in House!
Katalog, regulamin aukcji i instrukcję licytacji znajdziecie na naszej stronie internetowej.
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...
-
O Artystach Rynek sztuki
Body & Emotions. Wystawa twórczości Anny Chorzępy-Kaszub i Joanny Roszkowskiej
(…) nasz zewnętrzny wygląd, cechy charakterystyczne, po których się nas poznaje, to po prostu dziecięca zabawka dla oka. Pod nimi wszystko jest ciemne, skłębione, nie do zgłębienia; znacie nas tylko z tego, że od czasu do czasu wypływamy na powierzchnię. (…) Virginia Woolf „Do latarni morskiej” Światło, które przenika...