I Aukcja Sztuka cenniejsza niż złoto
Na naszej stronie pojawiła się oferta I Aukcji „Sztuka cenniejsza niż złoto” – jeszcze nigdy nie było tak… lśniąco! Tym razem mogą Państwo wybierać spomiędzy 71 niezwykłych prac: obrazów oraz rzeźb. Wszystkie prace z katalogu powstały z wykorzystaniem złotej i srebrnej farby, płatków złota oraz szlagmetalu.
Sztuka cenniejsza niż złoto – pierwsza taka aukcja sztuki w Art in House!
Czy znacie starożytną sentencję „sztuka cenniejsza jest niż złoto i drogie kamienie”? Dom aukcyjny Art in House głęboko wierzy w jej słuszność, dlatego właśnie pod takim hasłem przewodnim odbędzie się nasza najnowsza aukcja sztuki – w lutowym katalogu I Aukcji „Sztuka cenniejsza niż złoto” znajdziecie 71 prac, które łączy złoty kolor. Każdą z nich będzie można wylicytować już 26 lutego 2021 roku o 19:30 w Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa).
Silną grupę w katalogu tej aukcji sztuki stanowią kobiece wizerunki: wśród nich abstrakcyjny akt Joanny Sarapaty; biblijna Ewa Jana Dubrowina; renesansowa dama z nikotynowym nałogiem Miry Skoczek-Wojnickiej; kubistyczna kobieta w kapeluszu Eugeniusza Gerlacha; Amazonki Davida Patarai; wschodnia wędrowniczka Joanny Misztal; rudowłosa harfistka Krystyny Róż-Pasek oraz słowiańska kapłanka ognia Olgi Pelipas.
Religijny motyw w różnej odsłonie, za to zawsze skąpany złotem, zobaczycie na ikonach Ewy Jaworskiej oraz Borysa Fiodorowicza, dyptyku Klaudii Chomy, anielskim portrecie Marii Szypluk, bizantyjskiej kompozycji Sylwii Perczak czy obrazie i rzeźbie Adama Kołakowskiego.
Wiele naszych artystów zdecydowało się na motywy zwierzęce: Józef Wilkoń powraca z bajkowymi pawiami; Beata Musiał-Tomaszewska przygotowała złotego byka; na płótnie Malwiny de Brade zagościły średniowieczne rumaki; Mariusz Zdybał ożywił wieloryba; Katarzyna Stelmach ukryła motyla wśród czapli, zaś Joanna Misztal stworzyła portret kobiecy z ważką.
W Art in House nie zapominamy również o rzeźbach: w trzeci wymiar wchodzi siłacz Tomasza Koclęgi, ceramiczna transcendencja Adama Kołakowskiego, złota łódź podwodna Arka Szweda oraz podróżniczka w czasie Jacka Opały.
Pierwsza edycja „złotej” aukcji odbędzie się w piątek 26 lutego 2021 roku – nie możemy doczekać się wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się 22 lutego o godzinie 12:00.
Katalog tej aukcji sztuki dostępny jest na naszej stronie pod linkiem:
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...
-
O Artystach Rynek sztuki
Body & Emotions. Wystawa twórczości Anny Chorzępy-Kaszub i Joanny Roszkowskiej
(…) nasz zewnętrzny wygląd, cechy charakterystyczne, po których się nas poznaje, to po prostu dziecięca zabawka dla oka. Pod nimi wszystko jest ciemne, skłębione, nie do zgłębienia; znacie nas tylko z tego, że od czasu do czasu wypływamy na powierzchnię. (…) Virginia Woolf „Do latarni morskiej” Światło, które przenika...