Młoda sztuka i nie tylko, czyli 85. Aukcja Nowej Sztuki
Czy Wy także z niecierpliwością czekacie aż świat się zazieleni, a słońce wreszcie zacznie grzać? Nie martwcie się, już 15 marca 2024 roku, anonsując bliskie nadejście wiosny, do Art in House zawita 85. Aukcja Nowej Sztuki. Przygotowaliśmy dla Was prace, w których bogaty wybór tematów oraz szczypta finezji wymiesza się z artystycznym wyczuciem i plamami barwnymi. Nie zawiedziecie się, bowiem także tym razem naszym malarzom i rzeźbiarzom dopisała wena twórcza, a ich talenty jeszcze bardziej się uwidoczniły.
Anna Chorzępa-Kaszub, Bezmiar, 2024
Barwne obrazy na płótnie
Katalog rozpoczynają wyszukane i barwne dzieła wielkoformatowe, które zaspokoją każdy gust, nawet najbardziej wymagający. Wojciech Brewka uraczy nas eksplozją żywych kolorów, na których tle ukaże się realistyczne przedstawienie lamparta. Praca Igora Volosnikova nie pozwoli Wam oderwać od siebie oczu – spójrzcie jak detalicznie artysta namalował wszystkie szczegóły! Niesamowite magiczne dzieło zaprezentuje przed nami J. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek, gdzie antyczne bóstwo zdominowało nadmorskie miasto. Natomiast dzięki obrazowi Andrejusa Kovelinasa, będziemy mogli podziwiać barwną wyobraźnię artysty.
Andrejus Kovelinas, Q Keeper, 2023
Igor Volosnikov, Księżniczka na wydaniu, 2023
Wojciech Brewka, Hear Me Roar, 2024
J. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek, Wrota światów, 2024
Realizm czy surrealizm?
Wśród prac na 85. Aukcji Nowej Sztuki zobaczymy prace wykonane w stylu realistycznym, po który nie sięga teraz zbyt wielu artystów. Jan Dubrowin ukaże nam elegancką damę w towarzystwie długowłosego charta. Niewiarygodnie prawdziwy wycinek zimowej rzeczywistości odtworzył dla nas Konrad Hamada. Andrzej Olczyk i Wiesław Nowakowski zaprezentują realistyczne martwe natury, wprost z domowego zacisza. Katarzyna Rekiel i Paweł Orzechowski bezbłędnie oddali urodę i powab kobiet. Z kolei Mateusz Dolatowski skrupulatnie przedstawił poranny sypialniany barłóg.
Katarzyna Rekiel, Black & White, 2023
Paweł Orzechowski, Niedopowiedzenia, 2023
Andrzej Olczyk, Martwa natura ze szkłem, 2002
Wiesław Nowakowski, Z cyklu Bardaki, 2024
Jan Dubrowin, Odpoczynek, 2024
Mateusz Dolatowski, Lazy Morning, 2020
Konrad Hamada, Zimowy dialog, 2024
Z przeciwnego bieguna zetkniemy się z pracami reprezentującymi realizm magiczny. Tomasz Sętowski figlarnie przedstawił renesansową rzeczywistość. Magdalena Kępka, w nawiązaniu do słynnego „Kuszenia Świętego Antoniego”, którego autorem jest Salvador Dali, namalowała swój surrealistyczny świat. Dziwaczne, niepokojące miasteczka z latającymi statkami ukazali Piotr Rembieliński i Siergiej Malysz. Marlena Lachowska ukaże nam pozornie sielski pejzaż, który jednak został zakłócony przez nieziemską maszynę. Na obrazie Davida Patarai zobaczymy walkę byka z mechanicznym kogutem, a u Van der Schvanka mroczne ukrzyżowanie. Natomiast Maria Kucia-Albin w nieco zagadkowy sposób przedstawiła motyw zegara z kukułką.
David Pataraia, Czas stary, czas nowy, 2024
Van der Schvank, Apoteoza grzechu, 2023
Piotr Rembieliński, Zima, 2023
Maria Kucia-Albin, Zegar z kukułką, 2024
Magdalena Kępka, Kuszenie magicznych zwierząt z odDali z cyklu Romans z mistrzem, 2024
Marlena Lachowska, Amisze, 2024
Siergiej Malysz, W poszukiwaniu straconego czasu, 2023
Tomasz Sętowski, Renesansowa modelka, 2020
Zwierzęce portrety na 85. Aukcji Nowej Sztuki
Miłośnicy przedstawień zwierzęcych będą zachwyceni – zbliżająca się aukcja zaoferuje Państwu kilka bardzo ciekawych obrazów o takiej tematyce. Khrystyna Hladka ukaże nam barwne zgromadzenie pawi, Klaudia Choma dostojnego łabędzia, Emil Goś dwa nieco robotyczne koty w walecznych pozach, a Weronika Formejster okazałego karego rumaka. Z kolei z obrazu Zuzanny Jankowskiej będzie zerkał na nas pudrowo-różowy kruk, Aleksandra Lacheta wyczaruje królika z kapelusza, a z rysunku Magdaleny Muraszko-Kowalskiej wychylą się do nas koniki żmudzkie.
Klaudia Choma, Zatrzepotał skrzydeł pióropuszem, 2024
Weronika Formejster, Black, 2024
Emil Goś, Marcujące kocury, 2024
Aleksandra Lacheta, Czary mary, 2023
Khrystyna Hladka, Morning Walk, 2023
Zuzanna Jankowska, Koleżka, 2024
Magdalena Muraszko-Kowalska, Koniki żmudzkie, 2024
Nowoczesne rzeźby do wnętrz
Katalog zamykają pełne fantazji prace rzeźbiarskie. Jacek Opała ukaże nam symboliczne zaćmienie słońca, Jadwiga Bardyszewska subtelne przedstawienie pawia wykonane w brązie, a Wit Bogusławski charakterystyczną dla swojej twórczości wysoką stalową postać. Dariusz Zieliński zaprezentuje nam rzeźbę portretującą parę, Krzysztof Pawłowski wygłupiającego się marmurowego misia, a Arek Szwed zamyśloną postać.
Dariusz Zieliński, Para
Jacek Opała, Zaćmienie słońca, 2023
Jadwiga Bardyszewska, Paw na gałęzi, 2023
Arek Szwed, Kwadratowy człowiek, 2024
Krzysztof Pawłowski, Miś akrobata, 2023
Wit Bogusławski, Hodon, 2024
Zachęcamy do zapoznania się z pracami naszych artystów na żywo w Art in House, Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa. Wystawa przedaukcyjna dostępna będzie już od 11 marca, a 85. Aukcja Nowej Sztuki odbędzie się 15 marca 2024 roku o godz. 19:30. Zapraszamy!
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...
-
O Artystach Rynek sztuki
Body & Emotions. Wystawa twórczości Anny Chorzępy-Kaszub i Joanny Roszkowskiej
(…) nasz zewnętrzny wygląd, cechy charakterystyczne, po których się nas poznaje, to po prostu dziecięca zabawka dla oka. Pod nimi wszystko jest ciemne, skłębione, nie do zgłębienia; znacie nas tylko z tego, że od czasu do czasu wypływamy na powierzchnię. (…) Virginia Woolf „Do latarni morskiej” Światło, które przenika...
-
O Artystach Rynek sztuki
Grzegorz Skrzypek. Obrazy inspirowane twórczością Jerzego Dudy-Gracza
Jego twórczość wyróżnia się osobliwymi stworzeniami zamieszkującymi fantastyczne, baśniowe krajobrazy. Bohaterami kompozycji Grzegorza Skrzypka od lat są wdzięczne „koniostworki”. W najnowszym cyklu artysty te rozkoszne stworzenia wtórują motywom malarstwa Jerzego Dudy-Gracza, by oddać hołd temu wybitnemu polskiemu malarzowi. 30 najnowszych prac Grzegorza Skrzypka można podziwiać we foyer Centrum Olimpijskiego. Wystawa...