SZTUKA W CZTERECH ŚCIANACH
Pomyślmy chwilę o przestrzeni. Ale nie o byle jakiej, tylko Waszej przestrzeni – o Waszym domu. Każde z nas stara się zadbać o swoje mieszkanie i opatrzeć je odpowiednimi elementami wystroju. Dążymy do tego, żeby wnętrza naszych domów rezonowały z naszą duszą i charakterem. Jednak żeby surowy budynek przekształcić w jedyne na świecie miejsce, które będziemy chcieli i mogli nazywać domem, musimy włożyć w to ogrom ciężkiej pracy. Nie od razu dobraliśmy kolory ścian, odpowiednie meble, tekstylia, a także pasujące do wszystkiego oświetlenie i inne drobiazgi. Wygląd naszych czterech ścian jest efektem wielu lat pracy twórczej, podejmowania decyzji, przemeblowywania, zmian i remontów. Każdy z nas jest artystą pod własnym dachem.
Ale czym by były nasze domy bez dzieł sztuki? Pozwólcie sobie rozkoszować się pięknem własnego mieszkania, nadając mu niepowtarzalny charakter za pomocą obrazów i rzeźb. Rozmieszczając na ścianach obrazy, nie tylko uzupełniacie puste przestrzenie, ale również dodajesz życiu nową wymowę. Natomiast rzeźby przemienią Wasze cztery kąty w prawdziwą galerię sztuki. Obrazy są jak okna do innych światów, przynosząc ze sobą atmosferę, emocje i inspiracje. Niech Wasze domy opowiedzą artystyczną historię – wybierzcie dzieła, które odzwierciedlają Wasze wyjątkowe osobowości.
Zachęcamy do obejrzenia katalogu wizualizacji pomieszczeń z dziełami z 84. Aukcji Nowej Sztuki, która odbędzie się 16 lutego 2024 roku o godz. 19:30 w Art in House. Różnorodne projekty wnętrz z obrazami i rzeźbami pozwolą Wam odkryć Wasze potrzeby i upodobania estetyczne. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem wizualizacje prezentują odmienne rozwiązania, style i gamy barwne, tak, aby trafiły do różnych gustów. W katalogu wizualizacji znajdziecie nie tylko projekty salonów i sypialni, ale także łazienek, biur, kuchni, jadali, a nawet przedpokoju!
Jaki obraz do sypialni? Śpij spokojnie w otoczeniu sztuki
Sypialnia jest prawdziwym azylem, najswobodniejszym i najspokojniejszym pokojem w całym domu. Jednak każda osoba potrzebuje odpowiednich bodźców, aby się po swojemu wyciszyć. Dlatego przygotowaliśmy różne propozycje, aby miłośnicy jasnych i ciemnych sypialni znaleźli coś dla siebie.
Obraz „Spoglądam na ciebie” Joanny Misztal odegrałby świetną rolę w niewielkim i dość minimalistycznym pokoju. Złote elementy jego tła nadałyby sypialni blasku i niepowtarzalnego klimatu.
Entuzjastom zielonych ścian w sypialni proponujemy zawieszenie nad łóżkiem dwóch obrazów. Jednym z nich jest wizerunek ekspresyjnej wiolonczelistki Magdaleny Rochoń, która obudzi złotem szlagmetalu, ale uspokoi delikatnymi, półprzezroczystymi pociągnięciami pędzla w odcieniach zieleni. Druga praca różni się tematyką, bowiem przedstawia kojący widok fragmentu przyrody autorstwa Patrycji Kruszyńskiej-Mikulskiej. Oba obrazy świetnie się dopełnią i zrównoważą ekspresyjność, aby nadać sypialni odpowiedniego charakteru.
Magdalena Rochoń, On the Golden Wave, 2023
Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Co w trawie piszczy, 2023
Joanna Misztal, Spoglądam na ciebie, 2024
Jasna sypialnia pozostawia sztuce największe pole do popisu. Wspaniale dopasuje się do takich przestrzeni zgeometryzowane przedstawienie Adama Wątora, melancholijny pejzaż w konwencji realizmu magicznego autorstwa Andrzeja Kielara, a także powabne i zmysłowe akty – propozycje sypialni z dziełami Joanny Sarapaty i Katarzyny Panko z pewnością to udowadniają. Dzięki takim nieco sennym obrazom Twoja sypialnia przyjemnie utuli Cię do snu.
Pokój sypialny o ciemnych ścianach aż prosi się o lekkie rozjaśnienie i rozświetlenie za pomocą obrazu. Jednak zawieszone tam malowidło nie powinno być w kolorach pochodnych bieli, ponieważ byłby to za duży kontrast. Dlatego na myśl przychodzi obraz Adama Piotra Rutkowskiego skąpany w odprężającym, zmysłowym różu, którego tematyka sprawi, że zatęsknimy za letnimi wieczorami w blasku gorącego zachodzącego słońca. Taka aranżacja tego wnętrza napełni radością każdy dzień.
Andrzej Kielar, Zatoka, 2023
Adam Piotr Rutkowski, Spełnienie, 2023
Joanna Sarapata, Akt złoty, 1998
Adam Wątor, Wspomnienia z Florencji, 2023
Katarzyna Panko, Delight, 2022
Nowoczesne obrazy do kuchni i jadalni
Kuchnia, jako serce domu nie może zostać pominięta w artystycznym urządzaniu. Podobnie jadalnia, w której spokojnie możemy zjeść posiłek po całym dniu pracy lub oddać się rozmowom z rodziną. Zarówno kuchnia, jak i jadalnia w każdym domu prezentują się odmiennie, dlatego zajrzyjcie do naszych wizualizacji, za których pomocą uda Wam się dopasować dzieła sztuki do odpowiednich pomieszczeń.
Do jasnych minimalistycznych wnętrz kuchennych i jadalnianych polecamy obrazy, które mogą sprawiać wrażenie dodatkowego artystycznego okna, które w pewien sposób uzupełni przestrzeń. Przykładem może być widok na taras z basenem Łukasza Lepiorza lub obraz Krzysztofa Kopcia, który w abstrakcyjny sposób ukazał „Ogród amnezji”. Innym obrazem świetnie odnajdującym się w takim wnętrzu jest martwa natura Wiesława Nowakowskiego, która swoimi jasnymi kolorami i minimalizmem zgra się z danym pomieszczeniem. Do szarej i dość surowej kuchni świetnie dopasuje się praca Timura Karima. Szare tło pracy będzie przedłużeniem ściany, natomiast krocząca postać kobiety, zarówno ekspresyjnie, jak i kolorystycznie ożywi otoczenie.
Timur Karim, Z cyklu Tracking Mode, 2023
Wiesław Nowakowski, Mój kącik, 2022
Łukasz Lepiorz, Bez tytułu z cyklu Odpoczynek. 2023
Krzysztof Kopeć, Ogród amnezji, 2023
Jeśli uwielbiacie, gdy światło zagląda przez Wasze okna nawet w pochmurne dni, a Wasza kuchnia pełna jest świetlistych kolorów, mogą spodobać Wam się w takim wnętrzu dwa obrazy dodające ciepła temu wnętrzu. Jednym z nich jest zielony i soczysty „Kaktus” Michała Ostaniewicza, a drugim falujący od gorąca obraz „Birdsong” Roberta Piaseckiego. Natomiast kuchnia pomarańczowa świetnie dogada się z ciekawym obrazem Macieja Wierzbickiego namalowanym w podobnych odcieniach, ale przełamując ciepły i słodki kolor pomarańczy bielą i szarością.
Michał Ostaniewicz, Kaktus, 2023
Robert Piasecki, Birdsong, 2023
Maciej Wierzbicki, Sieć
Obrazy w łazience? Oczywiście, że tak!
Jesteśmy zwolennikami zdobienia obrazami każdego pomieszczenia w domu, aby sztuka mogła nas otaczać zewsząd. Do łazienek świetnie pasują dzieła przedstawiające wodę. „Wodospad” Zbigniewa Kopanii ociepli wnętrze łazienki i zachęci do kąpieli w egzotycznych rzekach i jeziorach. Widok na plażę Renaty Magdy pozwoli się należycie zrelaksować i odpocząć nad brzegiem morza. Do minimalistycznej łaźni z seledynowymi ścianami polecamy magiczną pracę Magdaleny Malczewskiej, gdzie roztańczona nimfa wciągnie Cię w spienione fale.
Zbigniew Kopania, Wodospad, 2018
Renata Magda, Sunday Morning, 2023
Magdalena Malczewska, W świecie marzeń, 2023
Jedyne w swoim rodzaju obrazy do salonu
Salon, czyli część reprezentacyjna domu, gdzie czytamy książki, oglądamy filmy oraz przyjmujemy gości. Tak wielofunkcyjne pomieszczenie z pewnością zasługuje na towarzystwo sztuki, a najlepsze jej przykłady znajdziecie w Art in House.
Do ścian salonu pasują wszystkie kolory, ale bezbłędnie wygląda w odcieniach beżu. W takiej zarówno ciepłej, jak i stonowanej przestrzeni zjawiskowo będzie wyglądał obraz w konwencji realizmu magicznego Tomasza Sętowskiego oraz delikatna kobieca praca malarska Bożeny Sieczyńskiej w kolorach kawy z mlekiem. Dzięki obrazowi z tematyką jak z baśni o Calineczce Małgorzaty Rukszan i figuratywnej rzeźbie Arka Szweda beżowy salon stałby się jeszcze bardziej przytulny.
Tomasz Sętowski, Lecę, 2005
Bożena Sieczyńska, Szczęście 19, 2023
Małgorzata Rukszan, Listy pisane złotym piórkiem IV, 2023
Arek Szwed, Serce, 2023
Pokój dzienny o ścianach w odcieniach koloru niebieskiego wzbogaciłyby obrazy w orientacji horyzontalnej powieszone nad kanapą lub komódką. Przykładem może być leśny pejzaż Agnieszki Zabrodzkiej lub sterowiec Grzegorza Klimka. W kąciku czytelniczym, nad waszym ulubionym fotelem pasowałby obraz w orientacji pionowej, nadający charakteru pomieszczeniu. Polecamy obrazy Joanny Heier-Nyirö, Pawła Adamczyka i Eweliny Kuzaniak.
Grzegorz Klimek, STR16, 2023
Agnieszka Zabrodzka, Bez tytułu, 2024
Joanna Heier-Nyirö, Pełnia, 2023
Paweł Adamczyk, Koronacja, 2023
Ewelina Kuzaniak, Perfect Holiday, 2023
Pamiętajcie, że oprawa obrazu jest często kluczowym składnikiem, aby nadać pracy malarskiej odpowiednich cech komponujących się z danym pomieszczeniem. Do salonów o ciemnych barwach polecamy nieco jaśniejsze obrazy, których ramy odzwierciedlą kolor pojawiający się w pomieszczeniu. Do takiej aranżacji polecamy nieco melancholijną i delikatną pracę Joanny Buszko, której rama może nawiązywać relację z kolorem i teksturą kanapy. Innymi przykładami mogą być obrazy Luizy Los-Pławszewskiej i Andrzeja Fronczaka, które mimo różnic tematycznych i stylowych łączy ten sam wymiar oraz dobrze dobrane do klimatu pokoju ramy.
Luiza Los-Pławszewska, Pora na kolację, 2023
Andrzej Fronczak, W zawieszeniu VIII, 2023
Joanna Buszko, Tęsknota, 2023
Profesjonalizm – eleganckie obrazy do biura
Zapewne wiele z Was meblując i przyozdabiając miejsce pracy miało zagwozdkę, jaki dobrać obraz? Ruszamy z pomocą i z katalogiem pomysłów; każda przestrzeń biurowa jest inna i wymaga innych rozwiązań stylowych, jednak zawsze powinna pozostać profesjonalna, więc w tym przypadku nie zaproponujemy obrazów intymnych, takich jak akty.
Do biura adekwatne wydają się być prace abstrakcyjne – ich tematyka nie rozprasza pracujących tam osób, nie narzuca żadnych schematów myślenia, każdy może w nich zobaczyć, co zechce oraz idealnie wpisują się w oficjalną przestrzeń. Praca Michała Wróbla bardzo korzystnie wypadnie w dużej sali konferencyjnej. Podobnie geometryczny i op-artowy obraz Izabeli Kozłowskiej zjawiskowo wpisze się w minimalistyczną przestrzeń biura.
Michał Wróbel, White. Black. On. Earth. Grey., 2023
Izabela Kozłowska, Illusion VIII, 2023
Dla osób pracujących z domu też coś mamy: w gabinecie nad biurkiem sprawdzą się obrazy delikatne, grające z waszym charakterem i upodobaniami. Do takich przestrzeni lepiej pasują prace o nieco mniejszym formacie niż wyżej wspomniane, dlatego proponujemy kolorowe, wiosenne płótno Neli Lukashyk i przewrotną pracę malarską Borysa Fiodorowicza.
Neli Lukashyk, Pierwszy dzień wiosny – New Spring Day, 2023
Borys Fiodorowicz, Ojcze, 2024
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na aranżacje wnętrz, ale pamiętajcie, że ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Dodawanie niewielkiej szczypty sztuki do codzienności, ma umilić życie oraz odzwierciedlić nasze wnętrze w przestrzeni domowej. Zajrzyjcie no naszego zbioru pomysłów oraz katalogu 84. Aukcji Nowej Sztuki. Zapraszamy!
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Aukcja skąpana w złocistym blasku | IV Aukcja „Sztuka Cenniejsza niż Złoto”
Jesteście gotowi na prawdziwą kąpiel w złocie? Przygotowaliśmy dla Was niezwykłe wydarzenie; mowa o czwartej edycji Aukcji „Sztuka Cenniejsza niż Złoto”, która odbędzie się 6 grudnia 2024 w Art in House. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem. Zbigniew Blekiewicz, Z cyklu Emanacje, Kompozycja V, 2022, Olej, Płótno, 80 cm x 110 cm...
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Defragmentacje. Wystawa Agnieszki Fijał-Czapli, Ewy Jasek i Jacka Opały
Koniec życia i początek sztuki… te słowa mogą posłużyć za motto niejednemu portretowi, a na pewno wszystkim tym obrazom i rzeźbom, których głównym celem jest przeniesienie obecności człowieka w obszary trwalsze niż sama pamięć. Wojciech Sztaba, historyk i krytyk sztuki Ma wiele oblicz, wykonywany jest w zróżnicowanych konwencjach, przybiera...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...