I Aukcja Klasyków Nowego Pokolenia - 20 kwietnia 2018, 19:30 (piątek) - Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107, 02-011 Warszawa

I Aukcja Klasyków Nowego Pokolenia

20 kwietnia 2018, 19:30 (piątek)

Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107, 02-011 Warszawa

Każdy katalog aukcyjny jest dla mnie unikatowy, każdy ożywia konkretne wspomnienia, staje się nośnikiem sentymentalnych treści. Istnieją jednak aukcje wywołujące największe poruszenie emocjonalne w Domu Aukcyjnym Art in House, są to debiuty. Katalog, który trzymacie Państwo w dłoniach, jest właśnie jednym z takich „debiutantów”, dotyczy bowiem organizowanej przez nas po raz pierwszy I Aukcji Klasyków Nowego Pokolenia.

Tytuł wskazuje klucz doboru prac na kwietniową licytację. Dzieła sztuki zostały wybrane tak, by stanowiły przegląd ambitnych artystów, którzy zaistnieli na polskim rynku sztuki po 1989 roku. Nazwiska te łączy młody wiek, liczne osiągnięcia artystyczne oraz twórczość kompleksowa, trudna, wymagająca od widza większego skupienia. W katalogu zobaczą Państwo geometryczny świat Adama Bakalarza, anonimowe człowieczeństwo Mateusza Maliborskiego, abstrakcyjne procesy zmian dostrzeżone przez Marcina Kowalika, niekończące się schody Soni Ruciak czy niepokojącą czerwień Bartosza Kokosińskiego. Błękit okaże się wspólnym mianownikiem prac Tomasza Kołodziejczyka, Franciszka Ledóchowskiego, Kai Soleckiej i Grzegorza Drozda. Posępną fizyczność zobaczymy u Anny Kmity i Wojciecha Pelca. Michał Jankowski przekona nas, że Kruk z liryki Edgara Allana Poe upatrzył sobie jego płótno, Piotr Czajkowski przeprowadzi wzrok widza przez stacje paryskiego metra, a Martyna Czech i Krzysztof Piętka zamieszają konwencją art brut.

Jeżeli najbardziej interesujące dla Państwa są te strony katalogu, które skrywają propozycje rzeźbiarskie, zachęcamy do zapoznania się z pracami Mariusza Dydo oraz Alicji Łukasiak. Z kolei miłośnikom wzornictwa przemysłowego proponujemy „mebel przyszłości” Oskara Zięty, młodej gwiazdy designu, którego prace można oglądać również w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zostawiamy Państwa sam na sam ze sztuką. W skupieniu, bez pośpiechu, poświęćmy uwagę nie tylko obiektom aukcyjnym, ale również znakomitym biografiom artystów nowego pokolenia. Zapewniamy, iż każdy z nich przekaże Państwu swoją unikatową perspektywę postrzegania rzeczywistości.

Z życzeniami miłej lektury,
Anita Wolszczak‑Karasiewicz
Historyk sztuki, kurator wystaw
Właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House

PGNF, 2017
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
7 000 zł
10 500 zł
Muzeum CIII, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
3 500 zł
3 500 zł
Człowiek w procesie
Akryl, Płótno, 80 cm x 130 cm
3 500 zł
4 000 zł
Szanse, 2017
Akryl, Płótno, 100 cm x 150 cm
3 000 zł
5 500 zł
Z cyklu Szumy, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 90 cm
5 000 zł
5 000 zł
Mannequins, 2005
Olej, Płótno, 160 cm x 130 cm
3 500 zł
3 500 zł
Narodziny Wenus 2, 2018
Akryl, Papier, 100 cm x 150 cm
3 000 zł
5 500 zł
Apeiron 72, 2017
Akryl, Płótno, 120 cm x 140 cm
3 500 zł
4 000 zł
Nabrzeże, 2017
Akryl, Płótno, 65 cm x 92 cm
1 500 zł
1 700 zł
A Sun, 2014
Olej, Płótno, 140 cm x 200 cm
7 000 zł
8 500 zł
Holic, 2017
Olej, Płótno, 110 cm x 150 cm
5 000 zł
5 000 zł
Niebieska sukienka, 2017
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
8 500 zł
8 500 zł
Babylone z cyklu Metro, 2018
Akryl, Płótno, 115 cm x 115 cm
3 500 zł
3 500 zł
Kruk w pszenicy, 2009
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
6 000 zł
6 000 zł
Kompozycja IV, 2009
Olej, Płótno, 90 cm x 130 cm
2 000 zł
2 000 zł
Ad cogitationes colligendas, 2018
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
3 500 zł
3 500 zł
Manipulacja, 2017
Akryl, Płótno, 130 cm x 90 cm
3 500 zł
5 000 zł
Na barana, 2016
Olej, Płótno, 140 cm x 110 cm
2 500 zł
2 700 zł
Uścisk natury, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 120 cm
3 000 zł
3 000 zł
Alicja Łukasiak
Bez tytułu, 2014
Technika własna, 130 cm x 100 cm
2 500 zł
Nue Palais, 2014
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
6 000 zł
6 000 zł
Dessous, 2014
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
2 000 zł
2 000 zł
Portal R, 2000
Olej, Płótno, 70 cm x 120 cm
2 000 zł
2 000 zł
Superman z cyklu Fantomy, 2018
Ceramika, 60 cm x 102 cm
5 000 zł
8 000 zł
Alicja Łukasiak
6000 jedwabników, 2016
Technika własna, 15 cm x 18 cm
2 000 zł
Stołek Plopp Standard, 2017
Technika własna, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł