II Aukcja w Galopie - 05 października 2021, 19:30 (wtorek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

II Aukcja w Galopie

05 października 2021, 19:30 (wtorek)

Koń to zwierzę, a jednocześnie mit i archetyp – król Ryszard III oddałby za niego swoje królestwo, a Kaligula właśnie temu zwierzęciu przyznał tytuł senatora. Zafascynowani końską dynamiką, powracamy z katalogiem II Aukcji w Galopie: przekonacie się, że to czterokopytne stworzenie potrafi przybrać formy, o których Wam się nie śniło.

Temat przewodni aukcji został potraktowany przez artystów z dużą swobodą twórczą: zobaczycie w nim prace surrealistyczne, oniryczne, akademickie, streetartowe czy abstrakcyjne. Baśnie z rumakami w rolach głównych przedstawi Wam Adam Kołakowski , Józef Wilkoń, Eugeniusz Ochonko, Malwina de Brade i Andrejus Kovelinas. Realistyczne, klasyczne podejście oraz anatomiczną staranność w rysunku konia dostrzeżecie zaś na obrazach Stanisława Chomiczewskiego, Zbigniewa Kotowskiego, Dominiki Gardockiej oraz Magdaleny Muraszko-Kowalskiej.

Na wyraziste kolory, które podkreślają dynamikę końskiego galopu, zdecydowali się Bogusław Lustyk, Krzysztof i Jędrzej Jaroccy, Joanna Czubak, Sławomir Setlak; łagodność zwierzęcej natury ujawnia się z kolei w pracach Zuzanny Jankowskiej, Krystyny Khvostyk, Mikołaja Maleszy i Beata Musiał-Tomaszewska. W mitologiczną sferę ze swymi pegazami zabiorą nas Grzegorz Kufel, Marcin Zalewski, Daniel Pielucha i Wojciech Brewka.

Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach rzeźb: dla nich przygotowaliśmy ekspresyjną „trójkę” Wojciecha Jarockiego, antycznego konia z Hellady Zbigniewa Jarockiego, wikinga Marty Wasilczyk, ceramicznego rumaka Ewy Jaworskiej i miłosny duet Adama Kołakowskiego.

I niech nikt nie mówi, że koń, jaki jest, każdy widzi!

Pegasus, 2021
Spray, Akryl, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
38 000 zł
Apple, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
6 000 zł
Fuego, 2021
Olej, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
4 500 zł
W nieznane, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 110 cm
1 000 zł
1 400 zł
Centaur, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
Pegasus, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
6 000 zł
Jeździec, 2016
Akryl, Płótno, 70 cm x 70 cm
8 000 zł
8 000 zł
Barw gonitwa, 2021
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Champion, 2021
Akryl, Płótno, 140 cm x 80 cm
1 000 zł
4 500 zł
Tabun w purpurze, 2021
Tusz, Akwarela, Papier, 29 cm x 39 cm
9 000 zł
9 000 zł
Przeszkoda, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
Konik na biegunach, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 80 cm
1 000 zł
2 200 zł
Special, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 300 zł
Marwan al Shaqab, 2021
Pastel, Papier, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
2 400 zł
W galopie, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 100 zł
Dżokej, 2021
Akryl, Płótno, 75 cm x 108 cm
1 000 zł
6 000 zł
Stajnia, 2021
Pastel, Papier, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Wiosna, 2021
1 000 zł
1 400 zł
Pegaz, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 160 cm
1 000 zł
4 000 zł
Spirit of freedom, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Champion, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 000 zł
O brzasku, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 100 zł
Dwa konie, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 90 cm
7 000 zł
7 000 zł
Przed wyścigiem, 2021
Olej, Płótno, 180 cm x 170 cm
1 000 zł
1 200 zł
Jeździec na białym koniu, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
1 000 zł
Konie, 2020
Akryl, Płótno, 81 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Dumny tętent, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Tranquitility, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 800 zł
Wyścigi konne III, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Magic, 2017
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Upał, 2020
Batik, Tkanina, 72 cm x 84 cm
1 000 zł
1 100 zł
Życie w cieniu karuzeli, 2021
Akryl, Płótno, 170 cm x 120 cm
1 000 zł
1 300 zł
Obraz z cyklu "Podróż", 2021
Akryl, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 100 zł
CLR_Jędrzej CLR_Jarocki
Koń - fiolet, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 100 zł
Konie, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Out of the blue, 2021
Akryl, Płyta, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 500 zł
Eugeniusz Ochonko
La Carrera de la libertad, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
Fazza w galopie, 2021
Akryl, Płótno, 75 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Dziewczyna i koń, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł
Echo Mars, 2021
Ołówek, Papier, 29.7 cm x 42 cm
1 000 zł
1 000 zł
Koniki
Inne, Papier, 21 cm x 31 cm
7 000 zł
7 000 zł
Pegaz, 2021
Olej, Płótno, 93 cm x 93 cm
1 000 zł
2 000 zł
Romuald Musiolik
Konistyka, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 200 zł
Konie
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
7 000 zł
Trzy konie
Tusz, Papier, 20 cm x 14 cm
1 000 zł
1 000 zł
Duet, 2021
Pastel, Papier, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 200 zł
Trójka, 1978
Metal, 250 cm x 180 cm x 40 cm
30 000 zł
30 000 zł
Amon i Dafne, 2021
Ceramika, Drewno, 125 cm x 71 cm x 35 cm
1 000 zł
3 500 zł
Koń antyczny (1 z 1), 2020
Brąz, 40 cm x 36 cm x 10 cm
5 000 zł
5 000 zł
Sibelko, 2021
Metal, Ceramika, Drewno, 37 cm x 29.5 cm x 7.5 cm
1 000 zł
1 000 zł