44. Aukcja Nowej Sztuki - 18 września 2020, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

44. Aukcja Nowej Sztuki

18 września 2020, 19:30 (piątek)

Aleje Jerozolimskie 107, WarszawaW Domu Aukcyjnym Art in House otwieramy sezon jesienny – po niezwykle emocjonujących oraz owocnych aukcjach sopockich powracamy do Warszawy pełni nowej energii oraz pomysłów. Miło nam poinformować, iż w naszej ofercie pojawią się nowe aukcje sztuki, zorientowane wokół konkretnego motywu: w najbliższym czasie będą to konie oraz prace, w których Sacrum przenika do strefy Profanum i na odwrót. Co kryje się pod tym zagadkowym opisem? Wkrótce przekonają się Państwo sami.

Czy to oznacza, że zamierzamy zakończyć naszą przygodę z Nową Sztuką? Ani nam się śni! Potencjał twórczy naszych artystów jest nie do przecenienia, zaś zainteresowanie, którym zawsze cieszy się aukcyjna oferta, dodaje nam skrzydeł – dlatego już na początku sierpnia przygotowaliśmy katalog wrześniowej,  44. Aukcji Nowej Sztuki. Jak zwykle dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy miłośnik sztuki odnalazł to, czego w niej szuka; w ofercie zgromadziliśmy prace o różnorodnej tematyce, prezentujące rozmaity styl oraz technikę wykonania.

Część naszych artystów nie zamierza poddać się wizji zbliżającej się jesieni, pozostając w letnich klimatach: plażową damę w kapeluszu namalowała Renata Magda; Adam Kołakowski przypomni nam letnie romanse z butelką wina nad brzegiem morza; David Schab będzie kusić świeżymi arbuzami; Paulina Zalewska przywoła niezwykły klimat nocnego Meksyku; Alicja Kappa powróci do Prowansji; Magda Kępka zaprosi nas na wycieczkę po południowych uliczkach, zaś Anies Murawska roztoczy wizję mazurskiego lenistwa nad brzegiem jeziora.

Na ciemną stronę mocy przeszła z kolei wyrazista praca Wojtka Brewki, tajemniczy akt autorstwa Joanny Sarapaty, steampunkowy maskonur Emila Gosia, leśna bajka o kwiecie paproci opowiedziana przez Klaudię Chomę, portret z chartem Pauliny Góry, barokowa sowia dama Mariusza Zdybała oraz nielot tułacz Marcina Myśliwca. Dla zwolenników obrazów precyzyjnych jak fotografie przygotowaliśmy subtelną piękność Marii Szypluk, mistrzowskie peonie Zbigniewa Kopani, pustynny pokaz baletowy Andrzeja Sajewskiego, czy „szklany” portret zbiorowy Wiesława Nowakowskiego. 

Wszystkie prace z katalogu będzie można zobaczyć na żywo w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House w tygodniu poprzedzającym aukcję – oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zdajemy sobie sprawę, iż nawet w czasie pandemii trudno zrobić sobie urlop od sztuki, jednak ze względów bezpieczeństwa warto rozważyć licytację online: prace aukcyjne dzieli od Państwa dosłownie jedno kliknięcie. 

Katalog archiwalnej aukcji sztuki