55. Aukcja Nowej Sztuki - 17 września 2021, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

55. Aukcja Nowej Sztuki

17 września 2021, 19:30 (piątek)

Sezon wakacyjny za nami – był to fantastyczny czas pełen znakomitych wyników naszej pracy, spotkań z przyjaciółmi ze Starego Byrona i Dworku Sierakowskich oraz niezapomnianych, emocjonujących wieczorów aukcyjnych. Do Warszawy powróciliśmy pełni nowej energii do działania i gotowi do dalszych wyzwań. Najnowszy katalog 55. Aukcji Nowej Sztuki jest już gotowy i z wielką radością oddajemy go w Państwa ręce – choć wielkimi krokami zbliża się jesień, prace z wrześniowej oferty pozwolą Państwu zatrzymać lato na dłużej.

Katalog otwierają obrazy w mocnej kolorystyce: niepokorne bliźnięta Wojtka Brewki, sentymentalny portret Hanny Kłopotowskiej, kompozycja z cyklu „Ecole de Paris” Joanny Sarapaty, jazzowy duet Roberta Jadczaka i ptasi wieczór Katarzyny Stelmach. Mnogością szczegółów zachwyci miasto Joanny Mieszko, tulipany Dawida Patarai, surrealistyczna scenka Wiesława Haładaja, niekończąca się podróż Piotra Nogaja i piknik Dariusza Grajka.

Do klasycznego warsztatu powracają z kolei Jan Dubrowin, Krystyna Ruminkiewicz, Wojciech Piekarski, Piotr Grzechowski, Campio, Paulina Rychter, Zbigniew Kopania i Grzegorz Chojnacki. Echa dwudziestolecia międzywojennego odkryjemy w kompozycjach Tomasza Kosteckiego, Anny Konikowskiej i Anny Marii Rusinek. Ku minimalizmowi skłonili się natomiast Adam Piotr Rutkowski, Aleksander Yasin, Katarzyna Środowska oraz Teresa Legierska.

Na ostatnich stronach katalogu odkryją Państwo grupę rzeźbiarską: charakterystyczną postać Marka Zygi, senną piękność Jacka Opały, secesyjną nimfę Joanny Bruździńskiej, miłosny relief Adama Kołakowskiego, „Aikę” Wita Bogusławskiego i konie Ewy Jaworskiej.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo, w czasie wystawy przedaukcyjnej w Art in House. Potrwa ona od poniedziałku 13 września do dnia aukcji i będzie otwarta w godzinach 9:00 – 18:00. Serdecznie zapraszamy!

"Stop" z cyklu Twins, 2021
Spray, Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
38 000 zł
Dixieland on Hudson, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
13 000 zł
Dobry wieczór, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 95 cm x 110 cm
1 000 zł
3 800 zł
Ballerina - siedząca, 2021
Pastel, Papier, 29.7 cm x 21 cm
1 000 zł
8 500 zł
Kamienie przeżycia, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Bokser, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 130 cm
1 000 zł
4 800 zł
Widok na Manhattan, 2021
Akwarela, Papier, 36 cm x 48 cm
1 000 zł
15 000 zł
Z kamienną twarzą, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
8 000 zł
Imago, 2021
Akryl, Płótno, 70 cm x 90 cm
1 000 zł
8 500 zł
Promenade, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Niebieski kontrabasista, 2017
Akryl, Płótno, 18 cm x 13 cm
1 000 zł
15 000 zł
Bruksela XI 39-171, 2019
Akryl, Płótno, 73 cm x 100 cm
1 000 zł
7 000 zł
Orchidea, 2021
Szlagmetal, Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
4 000 zł
Moje tulipany są piękne, 2021
Olej, 91 cm x 61 cm
1 000 zł
3 000 zł
Nadworny botanik, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
4 500 zł
Nadzieja, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
2 400 zł
Zniewolenie, 2020
Ceramika, Drewno, 84 cm x 142 cm
1 000 zł
7 500 zł
Ogród Edenu, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
Sen syreny, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
4 500 zł
Koncert, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Manaus. Powidok, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
4 000 zł
Łagów, 2017
Akwarela, Papier, 58 cm x 75 cm
1 000 zł
2 200 zł
Fatamorgana, 2016
Olej, Płótno, 54 cm x 65 cm
1 000 zł
2 800 zł
Herbatę podano, 2021
Olej, Płótno, 65 cm x 54 cm
1 000 zł
3 800 zł
Peonie z jabłkiem, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 60 cm
1 000 zł
5 500 zł
Współpraca, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 130 cm
1 000 zł
3 000 zł
Preludium, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 150 cm
1 000 zł
5 500 zł
Pretty women, 2021
Akryl, Płótno, 70 cm x 70 cm
1 000 zł
2 200 zł
Wakacje nad Adriatykiem, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Turkusowa tęsknota, 2021
Olej, Płótno, 110 cm x 150 cm
1 000 zł
4 000 zł
Krytyk sztuki VI, 2021
Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Osa, 2018
Olej, Płótno, 150 cm x 140 cm
1 000 zł
7 500 zł
White Love, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
2 400 zł
Łaźnia 3, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 110 cm
1 000 zł
4 500 zł
A.H., 2021
Akryl, Olej, Płótno, 145 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Miłosierdzie XXL, 2021
Akryl, Deska, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
45 000 zł
Koledzy, 2021
Olej, Płótno, 93 cm x 93 cm
1 000 zł
3 500 zł
No interesanta, 2021
Szlagmetal, Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
9 500 zł
Chasydzi tańczą, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
3 000 zł
Eugeniusz Ochonko
Epoca de la Belleza, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
Zmierzch, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
3 800 zł
Tęsknota za dżwiękiem, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 500 zł
Podróż życia II, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
4 800 zł
Ptak, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
2 600 zł
Schadzka, 2021
Akryl, Płótno, 70 cm x 120 cm
1 000 zł
3 500 zł
Złote tulipany, 2021
Pastel, Papier, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 200 zł
Priorytet 1, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
3 500 zł
Ma'donna belle bayberry, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
2 200 zł
Love, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 60 cm
1 000 zł
1 200 zł
Anna Konikowska
Art Deco III, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
3 800 zł
Kobiety no 23, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 90 cm
1 000 zł
1 300 zł
Madonna di Firenze, 2010
Kolaż, Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
7 500 zł
Zauroczenie, 2021
Akryl, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 000 zł
Dobry czas, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
2 800 zł
Nie myśleć o niczym, 2020
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Dream of a dream, 2021
Tempera jajeczna, Papier, 20.5 cm x 28 cm
1 000 zł
2 200 zł
Summer time, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Orange joy, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 100 zł
Wieczór panieński, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 400 zł
Uroki malinowego wiatru, 2020
Olej, Płótno, 130 cm x 80 cm
1 000 zł
2 400 zł
Dyptyk 3 i 4, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
1 500 zł
Klucz do miasta, 2021
Olej, Płótno, 55 cm x 68 cm
1 000 zł
2 400 zł
Droga w góry, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 200 zł
Zatoka Ha Long, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 90 cm
1 000 zł
2 200 zł
Nad nami niebo, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 90 cm
1 000 zł
2 000 zł
Romuald Musiolik
Cichaczem, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 180 cm
1 000 zł
3 500 zł
Frutta II, 2021
Złoto, Srebro, Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 900 zł
Wizerunek, 2018
Akwarela, Papier, 28 cm x 19 cm
1 000 zł
1 400 zł
Ulotne piękno 4, 2021
Olej, Płótno, 55 cm x 70 cm
1 000 zł
1 200 zł
Modelka, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
Program 10V, 2021
Akryl, Płótno, 95 cm x 130 cm
1 000 zł
1 100 zł
Strażnik czasu, 2021
Olej, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
3 500 zł
Nieugięty, 2021
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
1 000 zł
1 700 zł
Coins, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 400 zł
Piknik, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
Malwina Jagóra
Najlepiej wyglądasz ubrana w miłość, 2021
1 000 zł
1 000 zł
Selfie, 2021
Akryl, Płyta, 56 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Polowanie na białego jelenia, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
3 000 zł
Słoneczna zima, 2005
Akryl, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 600 zł
Kompozycja z kobietą, 2014
Tusz, Papier, 30 cm x 22.5 cm
1 000 zł
1 800 zł
Z cyklu "Ekspresje" III, 2021
1 000 zł
3 500 zł
Wieczór już się skończył, 2021
Ceramika, 75 cm x 50 cm x 40 cm
1 000 zł
4 500 zł
Nie jesteś sama II, 2021
Ceramika, 50 cm x 40 cm x 30 cm
1 000 zł
15 000 zł
Nimfa, 2021
Ceramika, 46 cm x 23 cm x 20 cm
1 000 zł
2 200 zł
Moonlight lovers, 2021
Ceramika, 47 cm x 47 cm
1 000 zł
3 000 zł
Aika, 2021
Metal, 174 cm x 39 cm x 37 cm
1 000 zł
6 000 zł
Idziesz, 2021
Metal, Ceramika, Drewno, 50 cm x 27 cm x 19.5 cm
1 000 zł
3 000 zł