XXXV Aukcja Nowej Sztuki - 27 września 2019, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

XXXV Aukcja Nowej Sztuki

27 września 2019, 19:30 (piątek)

Za nami dwie wyjazdowe aukcje sztuki. Gorąca atmosfera Sopotu zaowocowała emocjonującą licytacją w Dworku Sierakowskich, która przyniosła nam rekordowy obrót i rekordową cenę młotkową obrazu Tomasza Kosteckiego. Jesteśmy przekonani, że jeszcze długo (a zwłaszcza w czasie jesiennej szarugi) będziemy wspominać wspaniałą wakacyjną współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Sopotu oraz Kawiarnią Artystyczną Młody Byron. Czas jednak powrócić do Warszawy…

Sezon jesienny otwieramy XXXV Aukcją Nowej Sztuki, na której nie zabraknie Wojciecha Brewki, Tomasza Kosteckiego, Andrejusa Kovelinasa, Jana Dubrowina, Jana Bonawentury Ostrowskiego, Wojciecha Pelca, Joanny Misztal czy Ilony Herc – naszych stałych bywalców. Jeżeli dysponujecie dużą, ale pustą ścianą, zachęcamy do wypełnienia jej zwierzęcymi obrazami Anny Malinowskiej, Beaty Musiał-Tomaszewskiej, Anity Dąbrowskiej lub Grzegorza Klimka. Małe formaty znajdziecie zaś na stronach prezentujących prace Edwarda Dwurnika, Aleksandra Grzybka, Malwiny de Brade, Wacława i Alexa Sporskich, Henryka Trojana i Wiesława Nowakowskiego.

Cenicie klasyczne malarstwo? Wpływu dawnych mistrzów szukajcie w bizantyjskich dziełach Sylwii Perczak i Borysa Fiodorowicza, holenderskim trompe l’oeil Aleksandra Yasina, nieco hopperowskiej kompozycji Pauliny Zalewskiej, impresjonistycznym pejzażu Katarzyny Kałdowskiej i renesansowej grafice Krzysztofa Wieczorka.

Z kolei dla miłośników trójwymiarowych prac przygotowaliśmy nieco upiorną oraz niewątpliwie chciwą Babę Jagę Marcina Myśliwca, folkową postać Piotra Worońca, ceramiczne prace Anny Luterackiej i Arka Szweda oraz anioła (choć na pograniczu malarstwa i rzeźby) autorstwa Aleksandra Grzybka.

Serdecznie zachęcamy do zobaczenia wszystkich prac z niniejszego katalogu na żywo – wystawa przedaukcyjna rozpocznie się 23 września. Jesteśmy zdania, iż papierowy katalog nigdy nie odda pełni kolorów i form dzieła sztuki, jakie możemy podziwiać w rzeczywistości.

Pink Flamingo, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
10 000 zł
Kobieta i regaty, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
20 000 zł
Gramophone, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
5 000 zł
Żużlowcy, 2019
Technika własna, 120 cm x 140 cm
1 000 zł
5 500 zł
Bez tytułu, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 110 cm
1 000 zł
4 500 zł
Ferrara, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 140 cm
1 000 zł
4 500 zł
Czytać, nie czytać…, 2019
Akryl, Płótno, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
5 500 zł
In the sun, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
4 800 zł
Sonata Księżycowa, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
4 500 zł
Pole Marsowe, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 700 zł
Atlas, 2019
Papier, Akryl, 150 cm x 100 cm
1 000 zł
5 000 zł
Akt, 2013
Kredka, Węgiel, Papier, Akryl, 120 cm x 110 cm
1 000 zł
3 000 zł
Most zaufania, 2018
Technika własna, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Sosny, 2017
Akryl, Płótno, 30 cm x 24 cm
1 000 zł
7 500 zł
Anioł Stróż, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
2 200 zł
Kogut, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
2 200 zł
Dasha Dance, 2019
Olej, Płyta, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 600 zł
Łowca, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 70 cm
1 000 zł
1 900 zł
Simple Story, 2019
Olej, Płótno, 130 cm x 90 cm
1 000 zł
1 400 zł
Siwy, 2017
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
3 200 zł
W drodze, 2016
Akryl, Płótno, 30 cm x 30 cm
1 000 zł
1 200 zł
Dziewczyna z motylem, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 60 cm
1 000 zł
2 200 zł
Ulotne II, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Ponad szarym światem, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
1 500 zł
Perfect Moment Before Noon 31, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 500 zł
Ulotność, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
5 000 zł
Uliczny muzyk, 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
2 800 zł
Walka, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
2 200 zł
Carmello, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 000 zł
Blues na dwie gitary, 2019
Olej, Płyta, 40 cm x 56 cm
1 000 zł
3 500 zł
Martwa natura nr 44, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
2 800 zł
A Lady with a Hat, 2019
1 000 zł
1 300 zł
Dry Grass, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Wianki, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 100 zł
Azor z Łoszczowa, 2019
Akryl, Drewno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
6 500 zł
_Agata _Krutul
Community 2, 2019
Technika własna, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 800 zł
Śniadanie na trawie, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 110 cm x 70 cm
1 000 zł
2 600 zł
Idąc, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 200 zł
Girasoli Toscani, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
1 600 zł
Pigwy, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
1 400 zł
Zachód słońca, 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 120 cm
1 000 zł
1 200 zł
Sin, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
6 500 zł
Zielony koń, 2019
Technika własna, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
3 500 zł
Paweł Oleszkiewicz
Statek z papieru, 2019
Olej, Płótno, 90 cm x 80 cm
1 000 zł
Martwa natura z papugą, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
1 700 zł
Medusis, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
2 600 zł
Szkice artysty, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 90 cm
1 000 zł
1 000 zł
Lady Monstera, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 200 zł
Szarość dnia, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 700 zł
O świcie, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 000 zł
Narodziny Wenus, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 60 cm
1 000 zł
1 500 zł
Lapis Lazuli, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 400 zł
MG and Desert Sky, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Woliera-kolekcja, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 90 cm
1 000 zł
2 000 zł
Bez tytułu, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
Zaklęta w dźwiękach X, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
3 000 zł
Podróż senna, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Lato, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 800 zł
Kobra, 2019
1 000 zł
1 000 zł
Bez tytułu (dyptyk), 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
1 000 zł
6.01, 2018
Monotypia, Olej, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
1 000 zł
Viva Las Vegas, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 130 cm x 90 cm
1 000 zł
1 000 zł
W greckim słońcu, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Enigma, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 120 cm
1 000 zł
1 300 zł
Kobieta w kapeluszu, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
1 900 zł
Śpiący ekscentryk, 2019
Spray, Akryl, Olej, Płótno, 116 cm x 89 cm
1 000 zł
1 200 zł
Sanktuarium, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 400 zł
Czarny Łabędź, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 140 cm x 70 cm
1 000 zł
3 500 zł
Fragment 609, 2019
1 000 zł
1 000 zł
Z cyklu "Pracownia", 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 65 cm
1 000 zł
1 700 zł
Złote jajo, 2019
Szlagmetal, Drewno, 81 cm x 30 cm
1 000 zł
7 500 zł
Piotr Woroniec
Siła marzeń, 2019
Drewno, 87 cm x 18 cm
1 000 zł
1 800 zł
Czwórka, 2019
Ceramika, 45 cm x 40 cm
1 000 zł
1 100 zł
Anioł, 2019
Drewno, 130 cm x 60 cm
1 000 zł
1 800 zł