V Aukcja Klasyków Współczesności - 27 listopada 2020, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

V Aukcja Klasyków Współczesności

27 listopada 2020, 19:30 (piątek)

Przed nami piąta edycja Aukcji Klasyków Współczesności, w ofercie której zgromadziliśmy prace najlepszych polskich artystów XX wieku: to twórcy o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki, których nazwiska obecne są w przestrzeni muzealnej oraz powszechnej świadomości odbiorców. „Klasyczność” katalogu obejmuje również artystów znanych Państwu z Aukcji Nowej Sztuki, którzy w swojej twórczości – w sposób mniej lub bardziej oczywisty – nawiązują do warsztatu dawnych mistrzów.

Wśród pierwszej grupy polecamy Państwa uwadze obraz Wojciecha Fangora, będący świadectwem burzliwej sceny politycznej roku 1989 oraz charakterystyczny, lapidarny pejzaż Tadeusza Dominika. Abstrakcyjność krajobrazu ujawni się również w pracy Rajmunda Ziemskiego, z kolei tradycyjne, zdecydowanie bardziej realistyczne spojrzenie na przyrodę ukażą dwa leśne obrazy Wiktora Koreckiego.

Jeżeli są Państwo zwolennikami form figuratywnych, odnajdziecie je w kompozycjach Henryka Płóciennika, erotykach Mai Berezowskiej, alegorycznych litografiach Alfonsa Muchy, grafikach i rysunku Rafała Olbińskiego, łowickiej pracy Zofii Stryjeńskiej czy przedstawieniu wschodniej duchowości autorstwa Andrzeja Strumiłły.

W katalogu pojawi się duże grono artystów, którzy pełnymi garściami czerpią z tradycji artystycznej: wśród nich z pewnością rozpoznają Państwo Manhattan w stylu art déco Tomasza Kosteckiego, „Korale” Waldemara Marszałka przywołujące na myśl międzywojenny ekspresjonizm, renesansowy portret Miry Skoczek-Wojnickiej, holenderską kompozycję Mariana Michalika, kubistyczną skrzypaczkę Eugeniusza Gerlacha i wielu innych znakomitych twórców.

Ostatnie pozycje katalogowe jak zwykle poświęciliśmy rzeźbom: tym razem zobaczą Państwo antykizującą pracę Igora Mitoraja, dwie figury Bolesława Chromego oraz kobiecy portret Mariana Koniecznego, którego „Warszawską Nike” doskonale znają wszyscy mieszkańcy stolicy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zachęcamy Państwa do licytacji telefonicznej, online lub zostawienie zlecenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się sztuką bez wychodzenia z domu!

Morze Żółte, 2007
Olej, Płótno, 90 cm x 90 cm
22 000 zł
26 000 zł
Ballerina, 2020
Pastel, Szlagmetal, Olej, Płótno, 150 cm x 140 cm
25 000 zł
35 000 zł
Dudek, 2020
Akwarela, Szlagmetal, Gwasz, Papier, 57.5 cm x 49.5 cm
9 000 zł
12 000 zł
Korale, 2020
Olej, Płótno, 93 cm x 73 cm
6 000 zł
8 000 zł
Salome, 2006
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
30 000 zł
30 000 zł
Spy, 2018
Akryl, Olej, Płótno, 150 cm x 100 cm
5 000 zł
8 000 zł
Poznań, 2016
Akryl, Płótno, 100 cm x 73 cm
35 000 zł
48 000 zł
Różowe tulipany, 2016
Akryl, Płótno, 30 cm x 30 cm
15 000 zł
19 000 zł
Żółty tulipan, 2017
Akryl, Płótno, 18 cm x 13 cm
9 000 zł
13 000 zł
Dziewczyna z lutnią, 2020
Olej, Płótno, 90 cm x 80 cm
3 000 zł
6 000 zł
Erithacus Rubecula, 2017
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
2 200 zł
4 000 zł
Portret kobiety, 2015
Olej, Płótno, 121 cm x 80 cm
5 000 zł
6 000 zł
Akt, 1990
Olej, Płótno, 80 cm x 64 cm
5 000 zł
6 500 zł
Koty z Bergamo, 2020
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
3 000 zł
3 500 zł
Niebieski turban II, 2020
Olej, Płótno, 60 cm x 60 cm
4 000 zł
6 000 zł
Powroty, 2016
Olej, Płyta, 62 cm x 51 cm
3 000 zł
6 500 zł
Dziewczyna, 2020
Pastel, Papier, 100 cm x 70 cm
3 000 zł
8 000 zł
Bez tytułu 1, 2018
Olej, Płótno, 100 cm x 120 cm
5 000 zł
9 500 zł
K.F. 30, 1976
Olej, Płótno, 92 cm x 64.5 cm
18 000 zł
22 000 zł
Antiquites, 2020
Akryl, Płótno, 33 cm x 27 cm
1 500 zł
2 600 zł
Milczący Czas, 1994
Olej, Płótno, 38 cm x 38 cm
3 500 zł
4 500 zł
Martwa natura we wnęce, 1996
Olej, Płyta, 60 cm x 60 cm
6 000 zł
6 000 zł
Rzeka Bug, 2017
Olej, Płótno, 40 cm x 60 cm
8 000 zł
15 000 zł
Żurawie, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
7 000 zł
15 000 zł
Z cyklu "Zwierzenia", 2003
Olej, Płótno, 50 cm x 54 cm
5 000 zł
16 000 zł
Strojąca skrzypce, 2018
Olej, Płótno, 104 cm x 51 cm
4 500 zł
4 500 zł
Portret kobiety, 2020
Olej, Płótno, 65 cm x 50 cm
3 000 zł
3 800 zł
Drzewo, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 60 cm
6 000 zł
6 000 zł
Kaczeńce
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
3 000 zł
3 000 zł
Kobieta i Mercedes, 2020
Akwarela, Papier, 36 cm x 48 cm
3 000 zł
10 000 zł
Ciepły, letni poranek, 2019
Olej, Płótno, 65 cm x 81 cm
5 000 zł
5 000 zł
Bez tytułu
Olej, Płótno, 50 cm x 60 cm
1 500 zł
1 900 zł
Kompozycja, 2018
Technika własna, Papier, 62 cm x 43 cm
3 000 zł
7 000 zł
Bez tytułu, 2020
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
4 500 zł
6 500 zł
Byk, 1993
Akwarela, Papier, 26.5 cm x 35 cm
3 000 zł
3 500 zł
Victoria Secret, 2019
Ołówek, Papier, 50 cm x 35 cm
6 000 zł
9 000 zł
Mecenas, 2001
Olej, Płótno, 65 cm x 54 cm
4 000 zł
4 500 zł
Kobieta Stojąca, 1997
Tusz, Akryl, Papier, 46 cm x 30 cm
1 500 zł
1 600 zł
Abelard i Heloiza
Tusz, Akwarela, Papier, 26 cm x 21 cm
2 500 zł
2 600 zł
Rysunek, 2016
Tusz, Papier, 28 cm x 20 cm
1 500 zł
1 700 zł
Les Arts La Dance, 1960
Litografia, Papier, 76 cm x 53 cm
4 500 zł
5 500 zł
Les Arts La Musique, 1960
4 500 zł
8 000 zł
Les Arts La Peinture, 1960
4 500 zł
6 000 zł
Les Arts La Poesie, 1960
4 500 zł
6 500 zł
Głuszec
Olej, Płyta, 50 cm x 35 cm
3 000 zł
3 000 zł
Wariacja II, 2018
Olej, Papier, 20 cm x 30 cm
1 500 zł
2 400 zł
Don Giovanni (1/XX)
Inkografia, Papier, 50 cm x 70 cm
800 zł
1 100 zł
Red Rose Ship (122/350)
Inkografia, Papier, 85 cm x 57 cm
800 zł
1 100 zł
Skała
Grafika cyfrowa, Papier, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 800 zł
Kompozycja (16/100), 2003
serigrafia, Papier, 28 cm x 19 cm
1 000 zł
1 700 zł
Perseusz
Brąz, Patyna, 46 cm x 26 cm x 12 cm
18 000 zł
38 000 zł
Don Kichot
Brąz, Patyna, 22 cm x 24 cm x 10 cm
3 000 zł
5 000 zł
Sowa
Kamień, Brąz, 30 cm x 14 cm x 10 cm
1 500 zł
2 800 zł