XXVI Aukcja Nowej Sztuki - 21 września 2018, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

XXVI Aukcja Nowej Sztuki

21 września 2018, 19:30 (piątek)

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa


Wakacyjne aukcje w Dworku Sierakowskich zakończyły się dla nas sporym sukcesem, który bez udziału Państwa i współpracujących z nami Artystów nigdy nie miałby miejsca. Sierpniową Aukcją Nowej Sztuki w Sopocie zamknęliśmy letni sezon wyjazdowy w Domu Aukcyjnym Art in House. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa i mamy nadzieję, że po powrocie z wakacji gorąca atmosfera przeniesie się do naszej siedziby w Warszawie. 

Przygotowaliśmy dla Państwa wybór nowych dzieł sztuki, które będzie można licytować 21 września 2018, w czasie XXVI Aukcji Nowej Sztuki. Zgodnie z misją Art in House, wybrane na licytację obiekty cechuje różnorodność technik, stylów, formatów oraz tematów. Na XXVI Aukcji Nowej Sztuki, której ofertę prezentuje Państwu niniejszy katalog, znajdują się między innymi obrazy artystów, których współpraca z Art in House ma już długą tradycję. Prezentujemy street-artową kompozycję Wojtka Brewki, obraz olejny i akwarelę Krzysztofa Ludwina, malarstwo gestu Beaty Musiał-Tomaszewskiej, czy międzygalaktyczny świat Mariusza Zdybała. Wśród aukcyjnych obrazów nie brak takich, które odwołujących się do dawnej tradycji malarskiej jak na przykład wizerunek dzieci Jana Dubrowina, nawiązujący do spokojnego, XIX-wiecznego naturalizmu czy surrealistyczny, pędzący po morzu żaglowiec autorstwa Andrzeja Wrońskiego. Mamy nadzieję, że co niektórych z Państwa zachwyci podniebny taniec samolotów Janusza Kulikowskiego oraz hiperrealistyczna południowa marina Grzegorza Chojnackiego. 

Tęskniącym za wakacjami na plaży proponujemy obraz Tomasza Kosteckiego, a tym, którzy gustują w renesansowych portretach – obraz Andrejusa Kovelinasa. Na naszej wrześniowej aukcji nie mogło zabraknąć takich autorów jak: Edward Dwurnik, Paulina i Michał Zalewscy, Joanna Misztal, Ilona Herc, Łukasz Jankiewicz, Wojciech Pelc, Marek Rużyk, Borys Fiodorowicz, Sylwia Perczak, Klaudia Choma, Janusz Orzechowski, Wacław i Alex Sporscy, Kamila Jarecka, Zuzia Jankowska, Adam Swoboda, Jacek Opała, Arek Szwed, Andrzej Domżalski, Aleksander Yasin, Janina Zaborowska, Marcin Jaszczak, Campio, Henryk Trojan, Dominik Balcerzak, Wojciech Piekarski, Grzegorz Klimek, Grzegorz Skrzypek i wielu, wielu innych. 
Natomiast po raz pierwszy w naszej ofercie możecie Państwo zobaczyć prace Hugo Gizy, Radosława Pytelewskiego, Arkadiusza Siarkowskiego, Zdzisława Zielińskiego, Pawła Borowskiego oraz dawno niewidzianego na aukcjach Rafała Knopa. Mam nadzieję, iż różnorodność tematów, technik i stylów zawarta w niniejszym katalogu, zaspokoi głód nawet najbardziej wymagającego miłośnika sztuki.

Katalog archiwalnej aukcji sztuki