42. Aukcja Nowej Sztuki - 04 lipca 2020, 19:30 (sobota) - Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

42. Aukcja Nowej Sztuki

04 lipca 2020, 19:30 (sobota)

Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

Wygląda na to, że w tegoroczne wakacje nie wyjedziemy za granicę – warto więc pomyśleć o wizycie na polskim wybrzeżu. Jak co lato, zespół Domu Aukcyjnego Art in House opuszcza Warszawę, by wyruszyć do pięknego Sopotu; spotkajmy się na 42. Aukcji Nowej Sztuki w Dworku Sierakowskich już 4 lipca o 19:30.

Najnowszy katalog prezentuje prace pełne koloru, energii oraz mocne w wyrazie: wiele z nich związanych jest z tematyką morską. Wojtek Brewka apeluje o ochronę nadbałtyckich fok; David Schab zaprasza na piknik na plaży; Krzysztof Ludwin i Magdalena Kępka proponują spacer chorwackimi uliczkami; Wojciech Pelc zanurza się w podwodny świat syren; Jan Dubrowin przedstawi nas samemu Monetowi, zaś Wiesław Król ukaże morski żywioł w surrealistycznej odsłonie.

Baśniowość odnajdziecie w pracach Sabiny Marii Grzyb (miłość, która przetrwa nawet zarazę), Malwiny de Brade (portret średniowiecznej księżniczki), Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej (origami zbliża zakochanych), Lech Bator (jeleń iluzjonista), Maciej Wierzbicki (głowa w kwiatach) i Mariusz Zdybał (paw o dworskich manierach).

W street artowe klimaty wprowadzi nas Michał Cygan, Marcin Błach, Paulina Rychter, Grzegorz Kufel, Magdalena Karwowska i Monika Ślósarczyk. Jeżeli z kolei poszukujecie prac ze zwierzętami, odnajdziecie je na obrazach Artura Cieślara, Anny Malinowskiej,  Beaty Musiał-Tomaszewskiej, Lucasa Lucaprio, Joanny Szumskiej, Sławomira Setlaka, Klaudii Chomy, Emila Gosia, Grażyny Muchy czy Zuzanny Jankowskiej.

Dla miłośników rzeźb przygotowaliśmy pięć propozycji: skoczka Marka Zygi, kobietę-motyla Marka Opały, nielota Marcina Opały, surrealistyczną głowę Mariusza Szewczyka oraz tajemniczego wielbiciela zachodów słońca autorstwa Arka Szweda.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w Dworku Sierakowskich – dopiero w bezpośrednim kontakcie z widzem, sztuka może rozwinąć skrzydła.

Hope, 2020
Spray, Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
16 000 zł
Kobieta i żółty mercedes, 2020
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
40 000 zł
Piknik na plaży, 2020
Olej, Płótno, 150 cm x 100 cm
1 000 zł
5 000 zł
Levitation, 2018
Spray, Akryl, Olej, Deska, Płótno, 117 cm x 83 cm
1 000 zł
38 000 zł
Arlequin, 2020
Olej, Płótno, 90 cm x 110 cm
1 000 zł
5 500 zł
Virtual Dance, 2020
Olej, Płyta, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 300 zł
Tancerz Butoh z magnolią, 2020
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Złoty Łoś, 2020
Akryl, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Siena, 2020
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
3 500 zł
Faberge's Surprise, 2020
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 300 zł
Akt siedzący, 2020
Tusz, Papier, 60 cm x 42 cm
1 000 zł
6 000 zł
Pomarańczowe tulipany, 2018
Akryl, Płótno, 30 cm x 30 cm
1 000 zł
22 000 zł
Syreny (dyptyk), 2020
Akryl, Papier, 150 cm x 200 cm
1 000 zł
11 000 zł
Oberwanie chmury, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
2 600 zł
Spacer, 2020
Olej, Płótno, 165 cm x 150 cm
1 000 zł
4 500 zł
Wierny towarzysz, 2020
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Miejsce początku. Balans, 2020
Akryl, Płótno, 100 cm x 110 cm
1 000 zł
5 500 zł
Razem, 2020
Pastel, Szlagmetal, Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Sylwia Zdzichowska
Brzezina V, 2017
Olej, Płótno, 130 cm x 82 cm
1 000 zł
2 800 zł
California Spyder, 2020
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
6 500 zł
Całuny VI, 2015
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 800 zł
Dzień dobry, Panie Monet, 2020
Olej, Płótno, 80 cm x 50 cm
1 000 zł
4 000 zł
W gołębich szarościach, 2020
Olej, Płótno, 50 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Dźwięki wyspy, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
4 800 zł
Sekret, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 80 cm
1 000 zł
2 200 zł
Wyrocznia, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Epika, 2020
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 800 zł
Jezus znad Biebrzy, 2020
Akryl, Deska, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
5 000 zł
Niebieski, 2020
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Love Song, 2020
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Czerwona łódka, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 60 cm
1 000 zł
1 500 zł
Café la Pantera III, 2020
Akryl, Płótno, 70 cm x 60 cm
1 000 zł
5 000 zł
Vogue Dance, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
7 000 zł
W blasku, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Origami, 2020
Olej, Płótno, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
4 000 zł
Gorczański potok, 2020
Akwarela, Papier, 54 cm x 38 cm
1 000 zł
2 800 zł
Chorwacki zaułek, 2020
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Gra w statki, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 50 cm
1 000 zł
1 900 zł
Plaża, 2020
Kolaż, Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
4 500 zł
Miłość w czasie zarazy, 2020
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
4 000 zł
Zaproszenie, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 90 cm
1 000 zł
3 500 zł
Czytający akt, 2020
Olej, Płótno, 110 cm x 70 cm
1 000 zł
1 600 zł
My Lover is the Ghost, 2020
Olej, Płótno, 140 cm x 130 cm
1 000 zł
8 000 zł
Przestrzeń, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 80 cm
1 000 zł
2 400 zł
Dżokej, 2020
Tusz, Akryl, Papier, 60 cm x 40 cm
1 000 zł
1 000 zł
Portret pomiędzy wierszami, 2020
Olej, Płótno, 135 cm x 90 cm
1 000 zł
2 600 zł
Królowa, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
2 200 zł
Totem, 2020
Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
Portret 9, 2016
Akwarela, Papier, 30 cm x 21 cm
1 000 zł
1 800 zł
Tragopan, 2020
Olej, Płótno, 70 cm x 30 cm
1 000 zł
1 500 zł
Zimorodki, 2020
Akryl, Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 100 zł
Paw, 2020
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
Green Paradise, 2020
Akryl, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
2 000 zł
Bez tytułu (dyptyk), 2020
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
2 800 zł
Śmiechu warte, 2020
Olej, Płótno, 57 cm x 54 cm
1 000 zł
2 200 zł
Słowiański zew, 2020
1 000 zł
4 500 zł
Kwarantanna, 2020
Olej, Płótno, 81 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Gloria, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Girl in Flowers, 2020
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 800 zł
Chodź ze mną II, 2020
Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 800 zł
Zbliżenie, 2020
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 400 zł
Schyłek lata, 2020
Olej, Płótno, 50 cm x 140 cm
1 000 zł
1 600 zł
Złota jesień, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 100 cm
1 000 zł
1 400 zł
Majówka, 2020
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 600 zł
Czerwony Baron, 2020
Akryl, Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 300 zł
Daj Kamienia, 2020
Akryl, Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
2 200 zł
Banana Split 7, 2020
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 200 zł
Statek, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
1 700 zł
Ghost Map, 2020
Akryl, Płótno, 100 cm x 81 cm
1 000 zł
1 000 zł
Czekając na Słońce, 2020
Olej, Płótno, 120 cm x 90 cm
1 000 zł
1 200 zł
Ludzie w wielkim mieście, 2019
Akryl, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
3 800 zł
Boy in Palms, 2020
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
5 500 zł
Skoczek, 2020
Ceramika, 50 cm x 40 cm x 70 cm
1 000 zł
7 000 zł
Przemiana motyla 1, 2020
Ceramika, 70 cm x 60 cm x 40 cm
1 000 zł
4 500 zł
Powiernik, 2020
Szlagmetal, Drewno, 120 cm x 78 cm x 40 cm
1 000 zł
4 500 zł
Głowa, 2020
Ceramika, 65 cm x 33 cm x 52 cm
1 000 zł
1 500 zł
Zachód Słońca, 2020
Ceramika, 50 cm x 15 cm x 15 cm
1 000 zł
2 400 zł