58. Aukcja Nowej Sztuki - 17 grudnia 2021, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

58. Aukcja Nowej Sztuki

17 grudnia 2021, 19:30 (piątek)

58. Aukcja Nowej Sztuki jest dla nas wyjątkowa: po pierwsze, w katalogu prezentujemy rekordową liczbę pozycji (jest ich aż 114!), po drugie zaś jeszcze nigdy nie prowadziliśmy licytacji Nowej Sztuki w grudniu. Dotychczas, nasze zimowe aukcje odbywały się na początku roku – tym razem w Art in House poczujemy cudowną atmosferę Bożego Narodzenia, która w połączeniu z emocjonującą licytacją stworzy magiczny i niezapomniany wieczór.

Katalog otwiera dynamiczny słoń Wojtka Brewki, portret potrójny z złocie i czerwieni Joanny Sarapaty oraz kompozycje przywołujące na myśl dwudziestolecie międzywojenne: kobietę z makiem Urszuli Tekieli, jazz na Manhattanie Roberta Jadczaka i tancerki charlestona Andrejusa Kovelinasa.

Na aukcji pojawi się liczne grono surrealistów: Krzysztof Kiwerski i kusiciel w gotyckiej katedrze, Lech Bator i pokaz lewitacji, Tomasz Sętowski i pojedynek, Vadim Voitekhovitch i steampunkowy sterowiec, Campio wraz z niepokojącą florystką, Pola Sam z własną wersją „Małej syrenki”, Jacek Walczak i podmorski świat czy Igor Volosnikov z przedstawieniem Nemesis.

Jeżeli poszukujecie prac figuratywnych i tworzonych w duchu klasycznego realizmu, zwróćcie uwagę na czarną kurę Klaudii Chomy (tytuł pracy nawiązuje do znanego cyklu o Jakubie Wędrowyczu), scenkę na schodach Pauliny Rychter, staromodną witrynę sklepową Pauliny Zalewskiej, subtelny akt kobiecy Wojciecha Piekarskiego, mistrzowską akwarelę zimową Michała Suffczyńskiego, śnieżny las Konrada Hamady, majestatyczne byki Klaudyny Biel oraz akademicką martwą naturę Wiesława Nowakowskiego.

Ostatnie strony katalogu poświęcamy rzeźbom: Jacek Opała opowie legendę o złotym zegarze, Arek Szwed zaprezentuje inne spojrzenie na różne sprawy, a Wit Bogusławski powróci ze swoimi charakterystycznymi figurami. Na aukcji pojawią się również Magdalena Karłowicz, Jacek Wydrzyński oraz Bartłomiej Śnieciński.

Przy okazji wydania niniejszego katalogu, w imieniu całego zespołu Art in House życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły Wam w ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej spokoju i radości. Do siego roku!

Art Collector, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
50 000 zł
Jazz Mad, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
19 000 zł
Happy Dance, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
35 000 zł
Papaver rhoeas, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
16 000 zł
Ballerina w czerwieni, 2021
Akryl, Papier, 41.7 cm x 29.6 cm
1 000 zł
6 000 zł
Kontrabasista z brodą, 2016
Akryl, Płótno, 18 cm x 13 cm
1 000 zł
18 000 zł
Pojedynek, 2020
Akryl, Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
1 000 zł
28 000 zł
Aerial Pier, 2021
Olej, Płótno, 53 cm x 75 cm
1 000 zł
50 000 zł
Ocalona, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
5 000 zł
Bez tytułu 154, 2018
Akryl, Olej, Płyta, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
4 500 zł
Nemesis, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 95 cm
1 000 zł
30 000 zł
Afrodyta i Eros (dyptyk), 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
20 000 zł
Adaptacja III, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
4 500 zł
Dwie młode elegantki, 2021
Olej, Płótno, 81 cm x 54 cm
1 000 zł
2 600 zł
Bon Voyage II, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
6 000 zł
Głębokie spojrzenie, 2021
Akryl, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
17 000 zł
Biała róża, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
4 000 zł
Górczański śnieg, 2021
Akwarela, Papier, 42 cm x 62 cm
1 000 zł
4 500 zł
Akt w białej pościeli, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
3 800 zł
Las zimą, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 120 cm
1 000 zł
2 600 zł
Byki Dwa, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
9 500 zł
Wolność, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
4 500 zł
Salvation, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
6 500 zł
ST8R, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 180 cm
1 000 zł
22 000 zł
Powrót, 2021
Technika własna, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
5 000 zł
Szwalnia, 2021
Akryl, Płótno, 50 cm x 60 cm
1 000 zł
11 000 zł
Schody, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
6 000 zł
To, co kochasz, pozostało, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Riflessione, 2021
Szlagmetal, Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
4 800 zł
Osa II, 2021
Akryl, Płótno, 110 cm x 100 cm
1 000 zł
5 000 zł
Niepokorna, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
4 500 zł
Robótka, 2021
Olej, Płótno, 46 cm x 38 cm
1 000 zł
6 000 zł
Silent Night, 2021
Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
W objęciach wiatru, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 60 cm
1 000 zł
4 800 zł
Amber, 2021
Olej, Płótno, 180 cm x 150 cm
1 000 zł
7 000 zł
Isolation, 2020
Olej, Płótno, 65 cm x 80 cm
1 000 zł
2 000 zł
Cicha Noc, 2021
Akryl, Deska, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
18 000 zł
Białe storczyki, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Florystka, 2021
Olej, Płótno, 64 cm x 56 cm
1 000 zł
8 500 zł
Gacek, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
3 000 zł
Weźmisz czarno kure…, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 40 cm
1 000 zł
2 000 zł
Wilhelm Gustloff, 2021
Technika własna, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
2 800 zł
Odaliska, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 60 cm
1 000 zł
1 900 zł
Bez tytułu, 2021
Olej, Tempera, Płótno, 120 cm x 60 cm
1 000 zł
6 000 zł
Carnival, 2021
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Blue Mind, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 85 cm
1 000 zł
3 500 zł
Karnawał w czasach zarazy, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
4 800 zł
Pasion del baile II, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Królowa kier, 2021
Akryl, Płótno, 170 cm x 120 cm
1 000 zł
2 600 zł
Forma fizyczna, 2021
Akryl, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
8 500 zł
Rajskie ptaki, 2021
Olej, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
11 000 zł
Green Parrot, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
2 200 zł
Octopus, 2021
Tempera, Papier, 28 cm x 19 cm
1 000 zł
1 000 zł
Patrząc w przyszłość, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
2 200 zł
Golfista, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 800 zł
Morze (tryptyk), 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 180 cm
1 000 zł
8 500 zł
Tranquility II, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
4 000 zł
Nowy Jork 21.4, 2021
1 000 zł
5 000 zł
Restaurant Bombay, 2021
Olej, Płótno, 30 cm x 40 cm
1 000 zł
3 500 zł
Wstaje dzień, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 000 zł
Sroczka, 2021
1 000 zł
1 300 zł
Dyptyk 8&9, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
4 000 zł
Monroephonia, 2021
Olej, Płótno, 105 cm x 145 cm
1 000 zł
1 600 zł
Czerwone korale, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Miętowa herbata, 2021
Akryl, Płótno, 60 cm x 60 cm
1 000 zł
3 500 zł
Taka jedna z czosnkiem, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
2 000 zł
Zasłania kadr i nie wie o tym, 2021
Akryl, Płyta, 117 cm x 87 cm
1 000 zł
1 800 zł
Malwina Jagóra
Symbolizuje miłość, gdy słowa są niewystarczające, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 130 cm
1 000 zł
1 100 zł
Red Alert, 2021
Akryl, Płyta, 50 cm x 60 cm
1 000 zł
2 800 zł
Konkwistador, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 200 zł
Drzewko szczęścia 1313, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Obłęd, 2021
Akryl, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 200 zł
Nielotki, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
2 200 zł
Negocjator, 2021
Akryl, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 200 zł
Myśli splątane (dyptyk), 2021
Pastel, Papier, 40 cm x 60 cm
1 000 zł
1 000 zł
Pod płaszczem nocy, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 90 cm
1 000 zł
3 500 zł
Secret Thing, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Flamenco, 2021
Olej, Płótno, 150 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Artyści, 2020
1 000 zł
2 000 zł
Obiekt z dopełnieniem, 2021
Olej, Płótno, 85 cm x 65 cm
1 000 zł
3 500 zł
Przylądek Światła, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
1 800 zł
Zatoka, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Lekcja kaligrafii, 2021
1 000 zł
6 500 zł
Sen nocy letniej, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Szach Mat, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 300 zł
Ulotność, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
2 600 zł
Thanatos, 2021
Akryl, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 600 zł
Ludzie kamienie, 2021
1 000 zł
1 100 zł
Mam na Ciebie haka, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 900 zł
Klawiatura metafory wewnętrznej, 2021
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Relax Day, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 600 zł
105
Pensamientos in Red, 2021
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
106
Firepower, 2021
Akryl, Płótno, 110 cm x 110 cm
1 000 zł
3 000 zł
109
Legenda o złotym zegarze, 2021
Ceramika, 67 cm x 50 cm x 36 cm
1 000 zł
4 800 zł
110
Aga, 2020
Metal, 150 cm x 42 cm x 40 cm
1 000 zł
3 800 zł
111
Trochę inne spojrzenie, 2021
Ceramika, 60 cm x 10 cm x 10 cm
1 000 zł
2 000 zł
112
Senne Marzenie, 2020
Drewno, 35 cm x 23 cm x 15 cm
1 000 zł
1 000 zł
113
Disintegration, 2021
Kamień, Brąz, 58 cm x 18 cm x 12 cm
1 000 zł
3 800 zł
114
Polka II, 2020
Brąz, 40 cm x 17 cm x 11 cm
1 000 zł
5 000 zł