XXXI Aukcja Nowej Sztuki - 29 marca 2019, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

XXXI Aukcja Nowej Sztuki

29 marca 2019, 19:30 (piątek)

W Art in House jeszcze nie opadły emocje po lutowej aukcji Nowej Sztuki, która zakończyła się rekordem („Żółte Bugatti” Tomasza Kosteckiego zostało wylicytowane za 30 tysięcy złotych), a już najwyższa pora przedstawić kolejny katalog. W marcowej ofercie znalazło się szczególnie wiele nowych nazwisk: Ewa Jaworska, Małgorzata Pabis, Bogusław Fleck, Agata Trafalska, Piotr Rembieliński, Adam Kubka, Kamila Jaźwińska, Piotr Kamieniarz, Andrzej Masianis, Andrzej Tuźnik oraz malarz ormiańskiego pochodzenia, Samvel Paremuzyan. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi obszarami sztuki, kreowanymi przez powyższą grupę; każdy z nich otworzy przez Państwem własną wizję rzeczywistości.

Pozostałe nazwiska to twórcy stale przewijający się na naszych aukcjach: Wojtek Brewka tym razem zaprezentuje słonia, Tomasz Kostecki powróci z cyklem Grand Prix Monaco, Andrejus Kovelinas zabierze nas do świata renesansowych piękności, zaś u Wojciecha Pelca nimfy porzucą czarodziejski urok na rzecz ciemnej strony swojej natury. W stronę błękitu udają się Ilona Herc, Michał Suffczyński i Krzysztof Kopeć; nieco niepokojącą czerwień odnajdziemy na płótnach Agnieszki Sitko, Dominika Balcerzaka, Wiktora Juszkiewicza oraz na grafice Krzysztofa Wieczorka. Złotem jak zwykle obleją nas Joanna Misztal, Sylwia Perczak, Borys Fiodorowicz i Magdalena Rytel-Skorek. Jesteście zwolennikami magicznego realizmu?

Jego echa odnajdziecie u Kamila Stańczaka, duetu Sporskich, Mariusza Zdybała, Jana Bonawentury Ostrowskiego. Z kolei konwencji street artu pozostali wierni kolorowy Bastien Ducourtioux, komiksowy Marcin Błach oraz Campio, którego „Burżuj”, dzięki lampie wbudowanej w ramie, pokaże różne oblicza…

Tym z Państwa, którzy preferują sztukę w trzech wymiarach, dedykujemy ostatnie strony katalogu: czekają na Was konie Kamili Karst i Ewy Jaworskiej, antyczny byk Jacka Opały oraz grupka postaci Arka Szweda, które mogłyby zamieszkiwać stale monitorowaną planetę Paradyzję z powieści Janusza Zajdla. Wszystkie prace z katalogu XXXI Aukcji Nowej Sztuki będzie można oglądać w czasie wystawy od 25 marca do dnia aukcji. Pozostaje mi życzyć Państwu udanych licytacji i niezapomnianych wrażeń związanych ze sztuką.

…..oraz miłej lektury, oczywiście!

HABITAT, 2019
Akryl, Płótno, 160 cm x 120 cm
1 000 zł
14 000 zł
GRAND PRIX MONACO, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
9 500 zł
PRZY LUSTRZE 1, 2019
Akryl, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
4 800 zł
DIGNITY, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 140 cm
1 000 zł
2 600 zł
ODMĘT INDYGO, 2016
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
W NIESZAWIE, 2019
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
2 600 zł
ZIMOWE SMERKI, 2018
Akwarela, Papier, 49 cm x 61 cm
1 000 zł
2 200 zł
PRZYJACIÓŁKI, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 300 zł
ŻÓŁTE TULIPANY, 2018
Akryl, Płótno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
9 500 zł
NEPTUNE, 2019
Akryl, Płótno, 150 cm x 120 cm
1 000 zł
4 500 zł
NIMFY, 2019
Papier, Akryl, 110 cm x 140 cm
1 000 zł
5 500 zł
BRĄZOWY SŁOŃ, 2019
Technika własna, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
4 500 zł
KWIATY WIŚNI, 2019
Technika własna, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 800 zł
MATKA BOSKA PRZEZIĘBIONA, 2018
Akryl, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
5 500 zł
I LIKE U2, 2018
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
AKT KOBIECY, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 60 cm
1 000 zł
3 800 zł
PRZY WSCHODZIE KSIEŻYCA, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 90 cm
1 000 zł
2 400 zł
SCHYŁEK ZIMY, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
DOLINA RZEKI, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 110 cm
1 000 zł
1 600 zł
W PRZEŚWICIE, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
1 900 zł
SZKARŁATNY 1, 2017
Akryl, Płótno, 50 cm x 60 cm
1 000 zł
1 200 zł
GOLDEN SHOT, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 200 zł
HAJDA!, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
SPOWIEDNIK I ZAKAZANY OWOC, 2019
Akryl, Papier, 53 cm x 60 cm
1 000 zł
4 500 zł
ANDROMEDA, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 000 zł
CZERWONY ZACHÓD, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 65 cm
1 000 zł
3 500 zł
NIESPRAWIEDLIWY WYBÓR, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 000 zł
OCZEKIWANIE, 2017
Olej, Płótno, 80 cm x 61 cm
1 000 zł
1 600 zł
ONE MOMENT, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 200 zł
_Agata _Krutul
FOKUS, 2018
Akryl, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 500 zł
OCALENIE, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 600 zł
LAZY DAY, 2018
Akryl, Płótno, 131 cm x 154 cm
1 000 zł
2 200 zł
RYTM MIASTA, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
1 100 zł
SZACH MAT Z OWOCAMI, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
BLUBIRD MPOWER, 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
2 800 zł
PIERWSZY DZIEŃ LATA, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
1 600 zł
CZTERY PORY ROKU, 2019
Olej, Płótno, 32 cm x 60 cm
1 000 zł
1 000 zł
NEW WORLD, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 90 cm
1 000 zł
2 800 zł
DROGA DO NIEBA, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
3 500 zł
WENECJA, CANAL GRANDE, 2018
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
PORT SPOKOJNY, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
1 700 zł
TOMMORROW, 2018
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
RANEK, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 300 zł
MUZA I WIOSENNY MOTYL, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
KARNAWAŁ, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 90 cm
1 000 zł
1 100 zł
KLAUNY I PERROT, 2017
Olej, Płótno, 73 cm x 54 cm
1 000 zł
1 000 zł
PSZCZÓŁKA, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
1 600 zł
PRE M, 2019
Batik, 58 cm x 51 cm
1 000 zł
1 000 zł
ŁAPACZ SNÓW, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 140 cm
1 000 zł
1 000 zł
LENIWE POPOŁUDNIE, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 900 zł
CZERWONY, 2019
Olej, Płótno, 110 cm x 120 cm
1 000 zł
1 400 zł
NR 20, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 60 cm
1 000 zł
1 700 zł
NAD JEZIOREM Z CYKLU MODERNIZM, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 70 cm
1 000 zł
1 800 zł
SPACE COWBOY, 2019
Technika własna, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
DOJRZAŁE GRANATY, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
1 300 zł
FLAMINGI, 2019
Papier, Akryl, 30 cm x 63 cm
1 000 zł
1 000 zł
ILIMINACJA, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
1 800 zł
8.02, 2019
Technika własna, 120 cm x 160 cm
1 000 zł
3 000 zł
W KAWIARNI, 2008
Olej, Płótno, 200 cm x 175 cm
1 000 zł
2 200 zł
BURŻUJ, 2019
Akryl, Płótno, 65 cm x 50 cm
1 000 zł
1 800 zł
PERSONA, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 70 cm
1 000 zł
2 600 zł
ZWIASTUN, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 80 cm
1 000 zł
2 600 zł
ALE K70, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
SARNY, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 160 cm
1 000 zł
1 000 zł
MIASTO 05 i 055, 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
1 000 zł
Magda Maciaszek
UKRYTE PRAGNIENIA, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
KAPRYFOLIUMI, 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 140 cm
1 000 zł
1 100 zł
ARCHITEKTONICZNY KOŃ, 2019
Technika własna, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 900 zł
GŁOWA BYKA, 2019
Glina, 76 cm x 67 cm
1 000 zł
3 500 zł
KTOŚ ZAWSZE REJESTRUJE, 2019
Ceramika, 45 cm x 15 cm
1 000 zł
1 500 zł
GŁOWA, 2019
Ceramika, 37 cm x 25 cm
1 000 zł
1 800 zł