Aukcja polskiej sztuki w Brukseli  - 02 lutego 2016, 17:30 (wtorek) - Bru Sale Gallery, Rue Ravanstein 40, 1000 Brussels

Aukcja polskiej sztuki w Brukseli

02 lutego 2016, 17:30 (wtorek)

Bru Sale Gallery, Rue Ravanstein 40, 1000 Brussels


Oddajemy w Państwa ręce katalog zawierający kolekcję prac, które zostaną wystawione na aukcję przez Art in House, zorganizowany tym razem w Brukseli, we współpracy z belgijskim domem aukcyjnym The Bru Sale. Zbliżająca się aukcja to największa tego typu impreza w ostatnich latach, promująca polską sztukę za granicą. 

Na aukcji wystawione zostaną dzieła młodych polskich artystów, którzy wykorzystują wyróżniające się techniki i mają ciekawe i unikalne pomysły na własne kreacje. Będą też prace bardziej doświadczonych artystów, którzy już zdobyli reputacja i brawa w Polsce i na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że wszyscy artyści biorący udział w aukcji zasługują na uwagę i szacunek, ale chcielibyśmy, abyście rysowali szczególna uwaga na prace Lecha Batora, Wojciecha Brewki, Marka Ejsmonda-Ślusarczyka, Katarzyny Kołtan, Bartłomieja Koterskiego, Angelika Korzeniowska, Paweł Kuczyński, Beata Murawska, Katarzyna Słowiańska-Kuch, Mirella Stern i Urszula Tekieli. Mamy nadzieję, że sama aukcja, dzięki ilości i różnorodności wystawionych prac, przyczyni się do promocji młodej Polski sztuka za granicą. 

Chcielibyśmy, aby to wydarzenie stało się początkiem międzynarodowej kariery dla części naszych artystów. Aukcja działa będzie można oglądać w kilku miejscach w Brukseli, na przykład w Galerii Sprzedaży Bru, która znajduje się w centrum Rue Ravenstein, obok Belgijskiego Centrum Sztuk Pięknych BOZAR. 

Aukcja odbędzie się 2 lutego 2016 r. W wyżej wymienionej Galerii Sprzedaży Bru Sale. To pierwszy i miejmy nadzieję, nie ostatni aukcja naszego domu za granicą. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Katalog archiwalnej aukcji sztuki