Aukcja Sacrum na SacroExpo 2023 - 20 czerwca 2023, 17:00 (wtorek) - Targi Kielce, Zakładowa 1, Kielce

Aukcja Sacrum na SacroExpo 2023

20 czerwca 2023, 17:00 (wtorek)

Targi Kielce, Zakładowa 1, Kielce

Czy anioły mogą pomóc przy budowie ołtarza gotyckiego? Z jaką bestią walczyłby św. Jerzy w XXI wieku? Czy ostatnia wieczerza pasuje do modernistycznej architektury Manhattanu? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziecie w katalogu wyjątkowej Aukcji Sacrum, która odbędzie się w ramach tegorocznej edycji SacroExpo – największych targów sakralnych w tej części Europy – już 20 czerwca 2023 roku o 17:00 w hali Targi Kielce (Zakładowa 1, Kielce). Organizatorem aukcji jest warszawski Dom Aukcyjny Art in House. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online lub poprzez zlecenie z limitem.

Aukcja Sacrum stawia przed sobą zadanie ukazania współczesnego oblicza sztuki religijnej.  Ofertę otwiera „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka, którą artysta umieszcza w modernistycznej kamienicy z widokiem na Nowy Jork; kolejną pozycją katalogu jest praca Joanny Mieszko, nawiązująca do apokaliptycznej Niebiańskiej Jerozolimy; proces budowy średniowiecznego ołtarza przedstawi z kolei Katarzyna Słowiańska-Kucz, jak zwykle odwołująca się do stylu malarstwa flamandzkiego; do sztuki dawnej odwoła się również Michał Motłoch we własnej wersji Zwiastowania oraz Malwina de Brade w scence ze Św. Hubertem jakby wprost wyciągniętej z gotyckich miniatur.

Osobną grupą prac w aukcyjnej ofercie są nowoczesne ikony, powstałe na międzynarodowych plenerach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy. Wśród artystów pojawią się m.in. Borys Shermeta, Bogdana Kuzerovska czy Małgorzata Szewczuk. Pracą nawiązującą do aktualnych wydarzeń na wschodzie jest niezwykle ciekawa ikona Borysa Fiodorowicza, przedstawiająca św. Jerzego walczącego z czołgiem.

W stronę abstrakcji zabierze nas neonowa kompozycja Izabeli Kozłowskiej, symboliczne ujęcie Światła Klaudii Krzosek, „Góra Przemienienia” Aleksandra Grzybka oraz kubistyczny portret autorstwa Eugeniusza Gerlacha. Pop-artowe i komiksowe przedstawienia Madonny i świętych zaprezentują z kolei Roma Jaruszewska, Beata Szustkiewicz oraz Battler.

Gratką dla kolekcjonerów mogą okazać się litografie Salvadora Dali ze zbioru Biblia Sacra z ręczną sygnaturą artysty czy inkografie Jerzego Nowosielskiego z limitowanych tek kolekcjonerskich „Bogurodzica” oraz „Mandylion”.

Nie zapominamy również o miłośnikach form trójwymiarowych: wśród rzeźb znajdziecie złotą Madonnę Jacka Opały, krucyfiks znakomitego Jean Lambert-Ruckiego oraz świętego ze stali Wita Bogusławskiego.

Wszystkie prace będzie można obejrzeć w czasie SacroExpo2023 w przestrzeni ekspozycyjnej Targi Kielce (Zakładowa 1, Kielce), od 19 czerwca od godz. 9:00.

Zapraszamy!

Ostatnia wieczerza, 2023
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
10 000 zł
Jerozolima, 2023
Akryl, Płótno, 146 cm x 116 cm
1 000 zł
8 000 zł
Zwiastowanie, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Drzewo Odkupienia, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 110 cm
1 000 zł
6 000 zł
Św Hubert, 2023
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
3 800 zł
Błogosławieństwo, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
3 500 zł
W łasce i w niełasce, 2023
Akryl, Płótno, 80 cm x 160 cm
1 000 zł
8 000 zł
Wygnanie, 2023
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 300 zł
Gromniczna i wilk lutowy, 2023
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Zuzanna i niemi świadkowie, 2023
Olej, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
4 500 zł
Tacy Sami, 2023
Akryl, Płótno, 110 cm x 110 cm
1 000 zł
3 000 zł
Jestem światłością, 2023
Olej, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
2 800 zł
Zapytaj, 2023
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 100 zł
Tchnienie, 2023
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
1 500 zł
Next to me, 2023
Akryl, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
The Sound of Silence, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Święta Agnieszka, 2023
Akryl, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Pieta, 2023
Akryl, Płótno, 200 cm x 160 cm
1 000 zł
5 000 zł
Zbliżenie duchowe, 2021
Akryl, Deska, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
1 700 zł
Sen - Pieśń nad Pieśniami, 2021
Tempera, Deska, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
1 400 zł
Znaki miłości, 2021
Akryl, Deska, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
1 500 zł
Boże Narodzenie, 2020
Akryl, Deska, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
1 300 zł
Góra Przemienienia, 2022
Akryl, Płótno, 150 cm x 120 cm
1 000 zł
6 500 zł
INRI, 2023
Akryl, Olej, Płótno, 120 cm x 90 cm
1 000 zł
2 800 zł
Objawienie Pańskie, 2014
Tempera, Deska, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
1 000 zł
Dary, 2023
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 500 zł
Posłaniec, 2023
Szlagmetal, Akryl, Tempera, Deska, 60 cm x 60 cm
1 000 zł
3 000 zł
Zwiastowanie, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Sąsiedzi, 2023
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 900 zł
Zagubiona 2, 2023
Akryl, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
4 000 zł
Trwanie, 2023
Olej, Płótno, 73 cm x 65 cm
1 000 zł
3 000 zł
Trójca, 2022
Olej, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 500 zł
Madonna z Dzieciątkiem, 2020
Olej, Płótno, 105 cm x 75 cm
1 000 zł
5 500 zł
Madonna, 2023
Technika własna, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
2 200 zł
Matka Boska Ostrobramska, 2023
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 500 zł
Anioł, 2023
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 100 zł
Pielgrzymi, 2023
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 700 zł
Krzyk - ucieczka do Egiptu, 2023
Olej, Płótno, 90 cm x 95 cm
1 000 zł
2 200 zł
Chrystus, 2020
Szlagmetal, Akryl, Płótno, 46 cm x 38 cm
1 000 zł
1 000 zł
Adam i Ewa w raju, 2023
Akryl, Płótno, 120 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Św. Jerzy, 2023
Technika własna, Płótno, 115 cm x 110 cm
1 000 zł
2 200 zł
Odrodzenie - dyptyk, 2023
Akryl, Płótno, 100 cm x 160 cm
1 000 zł
1 900 zł
Maria Magdalena (EA)
Litografia, Papier, 45 cm x 32 cm
1 000 zł
3 000 zł
Powrót Syna Marnotrawnego (EA)
1 000 zł
4 000 zł
Madonna, 2023
Ceramika, 65 cm x 50 cm x 30 cm
1 000 zł
2 200 zł
Krucyfiks, I poł. XX w.
Brąz, Drewno, 45 cm x 37 cm x 7 cm
1 000 zł
3 800 zł
Saint, 2023
Metal, 173 cm x 44 cm x 34 cm
1 000 zł
2 400 zł