XXXIV Aukcja Nowej Sztuki - 03 sierpnia 2019, 19:30 (sobota) - Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

XXXIV Aukcja Nowej Sztuki

03 sierpnia 2019, 19:30 (sobota)

Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

Za nami emocjonująca licytacja – obrót XXXIII Aukcji Nowej Sztuki okazał się najwyższym z dotychczasowych, zaś obraz Tomasza Kosteckiego pobił rekord sprzedaży, osiągając cenę młotkową na poziomie 42 tysięcy złotych. Czy to żywiołowa atmosfera Sopotu to decydujący czynnik sukcesu? A może odbiorowi sztuki sprzyja letnia aura? Jedno wiemy na pewno – nie zamierzamy zwolnić tempa. Niniejszy katalog prezentuje ofertę kolejnej Aukcji Nowej Sztuki, którą przeprowadzimy w naszej stałej wakacyjnej lokalizacji – Dworku Sierakowskich w Sopocie. Nie możemy doczekać się powrotu nad morze!

Na najbliższej aukcji pojawi się obraz naszego rekordzisty, Tomasza Kosteckiego; nie zabraknie również na niej streetartowej kompozycji Wojtka Brewki. Do steampunku powróci Andrejus Kovelinas, zaś nowy duet rzeźbiarsko-malarski zaprezentuje Joanna Roszkowska.

W katalogu znajdziecie również prace wielkoformatowe, które z chęcią ulokują się na całej ścianie w waszym wnętrzu: hippisowski wieloryb Anny Malinowskiej, letnicy na „margarytkach” Moniki Ślósarczyk, nieposkromione centaury Wojciecha Pelca, waleczne byki Beaty Musiał-Tomaszewskiej czy złoto-granatowy duet Magdaleny Karwowskiej.

Część z prac nawiązuje do sztuki dawnej i sakralnej: taki jest Borys Fiodorowicz i jego nie do końca kanoniczne ikony; Sylwia Perczak wraz z aniołem stróżem; Malwina de Brade i średniowieczne miniatury; Andrzej Sajewski i zmysłowy portret dwóch kobiet. Jeżeli zaś bliska jest wam mroczna estetyka, zapoznajcie się z dziełami Klaudii Chomy, Marcina Myśliwca, Aleksandra Grzybka, Emila Gosia, Adama Oronia, Andrzeja Domżalskiego i Wojciecha Więckowskiego.

3 sierpnia Dworek Sierakowskich będzie wyczekiwał Państwa z utęsknieniem. Gorąco zachęcamy, aby dzień wcześniej odwiedzić naszą wystawę przedaukcyjną w tym samym miejscu – medium papierowe nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z dziełem sztuki.

Kobieta i żółte Bugatti, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 90 cm
1 000 zł
23 000 zł
Kluczniczki, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
8 000 zł
Joanna Roszkowska
Structure of Chaos, 2018
Ceramika, Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
4 800 zł
Wieloryb i jeleń, 2019
Akryl, Płótno, 110 cm x 180 cm
1 000 zł
10 000 zł
Margarytki, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 200 cm
1 000 zł
4 500 zł
Lascaux, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 160 cm
1 000 zł
2 800 zł
Walka centaurów 2 (tryptyk), 2019
Papier, Akryl, 120 cm x 300 cm
1 000 zł
6 500 zł
Poziom przejścia, 2016
Technika własna, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Światło i cień, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
6 500 zł
50plus, 2018
Akryl, Płótno, 30 cm x 30 cm
1 000 zł
7 500 zł
Turniej (dyptyk), 2019
Tusz, Papier, Akryl, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 600 zł
Mama Quilla, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
2 000 zł
Eleonora & Jakub (dyptyk), 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Human Rights, 2019
Akryl, Drewno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
9 500 zł
Płyń, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 70 cm
1 000 zł
3 000 zł
Grajek, 2018
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 800 zł
Majestat, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Początek, 2019
Olej, Płótno, 35 cm x 47 cm
1 000 zł
2 200 zł
W altanie, 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
1 000 zł
2 000 zł
Na plaży, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
1 600 zł
Nieustraszony , 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 200 zł
Port, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 600 zł
Letnie przebudzenie, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 800 zł
Żółte maki, 2019
Olej, Płótno, 77 cm x 51 cm
1 000 zł
2 800 zł
All-inclusive, 2019
Akryl, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Karminowe pantofelki, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Bez tytułu, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 500 zł
Janusz Orzechowski
W stronę Słońca X, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
2 800 zł
cztery-osiem-piętnaście, 2019
Technika własna, 170 cm x 120 cm
1 000 zł
2 200 zł
Flora 2, 2019
Olej, Płyta, 92 cm x 51 cm
1 000 zł
1 700 zł
Dualizm uczuć czy materii, 2018
Olej, Płyta, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 800 zł
Owca, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
2 600 zł
Nielot siedzący, 2018
Szlagmetal, Drewno, 100 cm x 30 cm
1 000 zł
11 000 zł
Droga do wnętrza, 2016
Akryl, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
3 500 zł
Wstyd, 2015
Drewno, 85 cm x 20 cm
1 000 zł
1 600 zł
Republika, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
5 000 zł
Teotihuacan, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 200 zł
Raj utracony, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 90 cm
1 000 zł
1 200 zł
W siodle, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
1 700 zł
Ona i papuga 4, 2018
Akryl, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
3 000 zł
Amber Wind, 2008
Olej, Płótno, 50 cm x 66 cm
1 000 zł
2 200 zł
Iskrzenie (dyptyk), 2019
Technika własna, 120 cm x 160 cm
1 000 zł
1 300 zł
Nad-zwyczajny, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 130 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
Kanadyjkarze, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 700 zł
Metropolis. Paris Dream III, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
2 800 zł
W zawieszeniu, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 300 zł
Palio di Siena, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 300 zł
Róża i łabędzie, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 500 zł
Tulipany, 2019
Olej, Płótno, 90 cm x 130 cm
1 000 zł
2 200 zł
Bez tytułu, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
1 700 zł
Sierpniowy wieczór, 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 120 cm
1 000 zł
3 000 zł
Wakacje, 2019
Szlagmetal, Akryl, Płótno, 70 cm x 70 cm
1 000 zł
3 800 zł
Trębacz, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 90 cm
1 000 zł
1 800 zł
Kontemplacja, 2019
Akryl, Płótno, 95 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
Aż spłoniemy, 2019
Węgiel, Akryl, Papier, 142 cm x 85 cm
1 000 zł
1 400 zł
Iryda, 2019
Akryl, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Gospodyni, 2019
Olej, Płótno, 30 cm x 24 cm
1 000 zł
1 300 zł
Wojtek Więckowski
4.30, 2018
Monotypia, Olej, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
Akt, 2015
Olej, Płótno, 100 cm x 130 cm
1 000 zł
1 300 zł
Sandman, 2019
Olej, Płótno, 38 cm x 60 cm
1 000 zł
2 200 zł
Tukan tęczodzioby, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 600 zł
Bez tytułu (dyptyk), 2019
Akryl, Płótno, 120 cm x 200 cm
1 000 zł
1 200 zł
Master, 2019
Spray, Akryl, Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
1 500 zł
Muza Alicja i księżycowa polana, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 300 zł
Trzy życzenia, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 500 zł
Zabierz mnie do kina, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 000 zł
Twoja Carmen, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 100 cm x 180 cm
1 000 zł
1 000 zł
Morze wakacji, 2019
Tempera jajeczna, Papier, 84 cm x 60 cm
1 000 zł
1 200 zł
Z cyklu "Pracownia", 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł
Bucefał, 2019
Szlagmetal, Papier, Akryl, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
2 400 zł
Portret kobiety, 2019
Ceramika, 80 cm x 50 cm
1 000 zł
5 500 zł
Ucieczka, 2019
Brąz, 32 cm x 30 cm
1 000 zł
1 800 zł
Pożegnanie, 2019
Ceramika, 30 cm x 25 cm
1 000 zł
2 600 zł
Stołek Plopp, 2019
Metal, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
2 800 zł