XXXVII Aukcja Nowej Sztuki - 29 listopada 2019, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

XXXVII Aukcja Nowej Sztuki

29 listopada 2019, 19:30 (piątek)

Zbliża się ostatnia w tym roku Aukcja Nowej Sztuki. Sezon zamykamy zróżnicowanym, energetycznym katalogiem. Na licytacji nie zabraknie obrazów olejnych i akrylowych na płótnie, prac na papierze oraz rzeźb; czerpią one zarówno z tradycji bądź są osadzone we współczesności. Niektóre z nich odznaczają się dekoracyjnością, inne z kolei wymagają od widza większego skupienia. Jesteśmy zdania, iż niniejszy katalog przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi sztuki.

Na XXXVII Aukcji Nowej Sztuki zobaczycie artystów znanych z poprzednich katalogów: Wojciecha Brewkę, Tomasza Kosteckiego, Andrejusa Kovelinasa, Grzegorza Klimka, Edwarda Dwurnika, Adama Wątora, Wojciecha Pelca czy Paulinę Zalewską. Powróci również dawno niewidziany Lech Bator i jego jeleń (tym razem na rowerowej przejażdżce). Wśród nowych nazwisk pojawi się Adrian Kiszka, Iwona Duda, Zuzanna Szary oraz Beata Twardowska.

Subtelny kobiecy wizerunek zaprezentuje Marzena Machaj, Mateusz Dolatowski, Rafał Knop, Adam Wątor, Kamila Jarecka, Joanna Misztal, Jan Dubrowin i Anna Halarewicz. Do dawnego malarstwa nawiąże praca Wiktora Jerzego Jędrzejaka w typie trompe l’oeil, dumny kogut Klaudii Chomy, królik-gigant z epoki biedermeier Kamila Stańczaka, średniowieczna „miastowa” Malwiny de Brade czy degasowska baletnica Renaty Magdy.

Dla miłośników form trójwymiarowych przygotowaliśmy sześć propozycji: mechanicznego konia Kamili Karst, nielota Marcina Myśliwca oraz ceramiczne prace Marka Zygi, Jacka Opały, Arka Szweda i Ewy Jaworskiej.

Zachęcam Państwa do obejrzenia wszystkich prac z katalogu w czasie wystawy przedaukcyjnej: nawet najlepsze zdjęcie nie zdoła ukazać dzieła sztuki w całej jego krasie.

Alces Alces, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 140 cm x 140 cm
1 000 zł
18 000 zł
Kobieta i czerwony mercedes, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 90 cm
1 000 zł
30 000 zł
Party, 2019
Olej, Płótno, 110 cm x 90 cm
1 000 zł
6 500 zł
Jeleń na rowerze, 2012
Akryl, Płótno, 140 cm x 180 cm
1 000 zł
14 000 zł
Lazurowy sterowiec, 2019
Technika własna, 90 cm x 180 cm
1 000 zł
7 000 zł
Zawodniczka polo, 2019
Kredka, Ołówek, Papier, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
4 500 zł
Arbuzy, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
3 500 zł
Błękitne pogo w Jarocinie, 2015
Inkografia, 50 cm x 60 cm
1 000 zł
3 000 zł
Jestem tu tylko przez chwilę, 2019
Olej, Płótno, 92 cm x 73 cm
1 000 zł
2 000 zł
Dwóch przyjaciół, 2019
Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
2 400 zł
Playa, 2019
Olej, Płótno, 130 cm x 100 cm
1 000 zł
2 000 zł
Przebudzenie, 2019
Olej, Płótno, 200 cm x 90 cm
1 000 zł
9 500 zł
Przestrzeń ukryta, 2019
Technika własna, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Jeden sprawiedliwy, 2019
Akryl, Płótno, 40 cm x 40 cm
1 000 zł
2 600 zł
Myśli barwne, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 400 zł
Trawa w pełni II, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Studentka, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 110 cm x 110 cm
1 000 zł
5 500 zł
Uczta, 2019
Olej, Płótno, 65 cm x 90 cm
1 000 zł
2 000 zł
Rozedrganie, 2019
Olej, Płótno, 116 cm x 89 cm
1 000 zł
3 000 zł
Lapidarium, 2019
Olej, Płótno, 130 cm x 65 cm
1 000 zł
2 000 zł
Dziewczyna w turbanie, 2019
Olej, Płótno, 140 cm x 170 cm
1 000 zł
1 200 zł
Akt, 2019
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
1 600 zł
Modraszka, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 800 zł
Między światami, 2019
1 000 zł
1 300 zł
List, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 800 zł
Bez tytułu, 2017
Akwarela, Papier, 30 cm x 21 cm
1 000 zł
2 200 zł
Ojczyzna, 2019
Akryl, Drewno, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
7 000 zł
W spiżarni, 2017
Olej, Płótno, 45 cm x 36 cm
1 000 zł
2 000 zł
Kogut, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 500 zł
Fizjologia wyzwala mnie, 2019
Olej, Płótno, 110 cm x 70 cm
1 000 zł
1 400 zł
Miastowa, 2018
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
3 000 zł
Stosunki 1, 2019
Tusz, Akryl, Papier, 50 cm x 35 cm
1 000 zł
1 000 zł
Pegasus, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
1 900 zł
Royal Windsor Hotel, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
Metropolis, Soho-Manhattan, 2019
Akryl, Płótno, 90 cm x 140 cm
1 000 zł
3 500 zł
Barwy lata, 2019
Szlagmetal, Akryl, Olej, Płótno, 90 cm x 90 cm
1 000 zł
3 000 zł
Zieleń, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 400 zł
Martwa natura z wazą, 2019
Olej, Płótno, 30 cm x 40 cm
1 000 zł
1 400 zł
Casares, 2018
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
2 400 zł
Metamorfoza, 2019
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł
Pod prąd, 2019
Olej, Płótno, 65 cm x 75 cm
1 000 zł
1 500 zł
W stronę światła, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
Kakadu biała, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 100 cm x 50 cm
1 000 zł
2 800 zł
Muza. Letni poranek, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
3 800 zł
Oliwia, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 50 cm
1 000 zł
1 500 zł
To nie jest tak, jak wygląda, 2019
Olej, Płyta, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 000 zł
Damulka, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 800 zł
Czerwone słonie z Tsavo 2, 2019
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 400 zł
Perspektywa dźwięku, 2019
Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
Yung King, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 118 cm x 89 cm
1 000 zł
1 400 zł
Tango, 2019
Akryl, Olej, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
1 100 zł
Kontemplacja, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 800 zł
Zasłonienie, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 800 zł
_Agata _Krutul
Community 3, 2019
Technika własna, 60 cm x 100 cm
1 000 zł
Koniostworki (tryptyk), 2017
Olej, Płótno, 40 cm x 160 cm
1 000 zł
2 400 zł
Bez tytułu, 2019
Akryl, Płótno, 130 cm x 110 cm
1 000 zł
1 000 zł
Transparency Color Map, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
7, 2019
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Thumbelina, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 40 cm
1 000 zł
1 300 zł
Przejście, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 800 zł
Afrodyta, 2019
Spray, Akryl, Płótno, 140 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
Myśli niepokorne, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 50 cm
1 000 zł
2 200 zł
Painful Thoughts, 2019
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 000 zł
Colombina i akrobaci, 2019
Akryl, Płótno, 80 cm x 120 cm
1 000 zł
1 000 zł
Golden Live, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 000 zł
Niewidoczne, 2019
Ceramika, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
6 500 zł
Eqodus ex Machina II, 2019
karton, Akryl, 56 cm x 56 cm
1 000 zł
2 200 zł
Nielot Tkacz, 2019
Drewno, 115 cm x 45 cm
1 000 zł
2 800 zł
Usta, 2019
Ceramika, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
4 500 zł
Wczorajsze morze, 2019
Ceramika, 35 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł